To był udany rok

Tak określiła mijający rok szkolny 2005/06 Bogusława Młodzikowska Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. W uroczystości zakończenia roku uczestniczył Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski, który w sposób szczególny uhonorował najlepszego ucznia szkoły i jednocześnie laureata wielu konkursów dla młodych talentów z dziedziny fizyki - Tomasza Kubiaka.Starosta pogratulował uczniom dobrych wyników w nauce oraz zdobycia czołowych lokat w wielu olimpiadach, konkursach i rozgrywkach sportowych. W mijającym roku 139 uczniów I LO w Gnieźnie zdobyło średnią ocen powyżej 4.0, z czego aż 22 uczniów w klasie II akademickiej. Gnieźnieńskie Liceum uplasowało się ponadto na czwartym miejscu w Województwie Wielkopolskim w punktacji generalnej aktywności sportowej szkół ponadgimnazjalnych.

Specjalne wyróżnienie spotkało ucznia klasy II Tomasza Kubiaka, który z rąk Starosty Gnieźnieńskiego otrzymał okolicznościowe gratulacje oraz upominek - przenośną pamięć elektroniczną. Starosta podziękował młodemu fizykowi za godne reprezentowanie Powiatu Gnieźnieńskiego w regionie i kraju.

Przypomnijmy, Tomek jest laureatem wielu konkursów m.in. II Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Poszukiwanie talentów", zdobywcą tytułu "da Vinci XXI wieku" przyznanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, laureatem I miejsca w Polsce w dziedzinie "Pisanie o fizyce", a także zdobywcą odznaki "Złoty Kwant 2006".

Starosta Jacek Kowalski podkreślił ponadto, że Zarząd Powiatu przykłada dużo uwagi do utrzymania odpowiedniego poziomu szkół i placówek oświatowych podległych starostwu, efektem czego jest m.in. wielość inwestycji oświatowych oraz kompleksowa termomodernizacja budynków szkolnych.


Agnieszka Rzempała-Chmielewska