Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Na trasie pielgrzyma

Powiat Gnieźnieński staje się coraz częściej odwiedzanym miejscem przez pielgrzymów. Gniezno - miasto św. Wojciecha, corocznie organizowane spotkania młodych na polach lednickich pod "Bramą Rybą", Zjazdy Gnieźnieńskie gromadzące kilkuset myślicieli różnych wyznań i narodowości oraz pamięć o dwukrotnej pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Gniezna w 1979 r. i 1997 r. to powody, dla których ziemia gnieźnieńska gości z roku na rok coraz większą liczbę turystów - pielgrzymów.Po raz pierwszy w tym roku zainteresowanymi zwiedzaniem Gniezna i całego Szlaku Piastowskiego było kilka grup młodzieży uczestniczących w X jubileuszowym spotkaniu młodych organizowanych przez Ojca Jana Górę w dniach 3-4 czerwca. Według oficjalnych danych w roku 2006 w spotkaniu młodych wzięło udział 120 tys. osób. O przebiegu spotkania można szczegółowo poczytać na stronie www.lednica2000.pl .

Wzrost odwiedzin pielgrzymów na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego ma z pewnością związek z intensywną promocją powiatu na trasie pielgrzyma. Gnieźnieńskie starostwo jest wydawcą folderu promocyjnego poświęconego tej tematyce. Publikacja jest dostępna w języku polsko-angielskim i polsko-niemieckim. Towarzyszy ona wszystkim prezentacjom promocyjno-targowym zarówno w kraju, jak i za granicą, w których bierze udział Powiat Gnieźnieński. Ponadto Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie wspólnie z Organizacją Turystyczną "Szlak Piastowski" nawiązali współpracę z Centrum Informacji i Promocji Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Przedmiotem współpracy jest wspólne wypromowanie Lichenia, Gniezna na trasie od Dąbrówki Kościelnej, przez Imiołki, Markowice, Biechowo do Kazimierza Biskupiego. Wszystkie te miejsca stanowią ważne punkty trasy pielgrzymów mającej długość niespełna 100 km. Owa bliskość ma uzmysłowić wszystkim potencjalnym turystom, że warto przy jednej okazji zwiedzić te miejsca, a co się z tym wiąże wydłużyć czas pobytu w regionie na dłużej niż jeden dzień.

Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby przyjechać do Powiatu Gnieźnieńskiego, aby zwiedzić miejsca związane z turystyką pielgrzymkową mogą skorzystać z pomocy Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej mieszczącej się w Gnieźnie przy ulicy Tumskiej 12. IT jest otwarte w sezonie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 oraz w soboty (do 14.00) i w niedzielę (do 13.00). Telefon: /061/ 428 41 00, e-mail: turystyka@powiat-gniezno.pl ; www.szlakpiastowski.com.pl .

Agnieszka Rzempała-Chmielewska


2006-06-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21425632

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno