Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Znamy tegorocznych dożynkowych Starostów

Państwo Anna Frankiewicz z Pyszczynka oraz Zbigniew Stajkowski z Michalczy zostali tegorocznymi Starostami Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich, które już 27 sierpnia br. odbędą się w Gnieźnie.

Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Michał Powałowski, zastępca prezydenta Miasta Gniezna, w asyście delegacji gminnych, odwiedzili nowo wybranych starostów dożynkowych.

Pan Zbigniew Stajkowski, wspólnie z żoną Izabelą, prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 72,50 ha, w tym 20 ha dzierżawy z ANR, położone we wsi Michalcza, w gminie Kłecko. Ma troje dzieci: córkę Emilię i dwóch synów: Leszka oraz Rafała. Początek działalności rolniczej Zbigniewa Stajkowskiego to przejęcie 32 hektarowego gospodarstwa po rodzicach w 1994 roku. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej: uprawa kukurydzy na ziarno, pszenicy konsumpcyjnej, ziemniaka przemysłowego na skrobię oraz warzyw gruntowych. Z uwagi na przynależność do Organizacji Producentów, warzywa z gospodarstwa pana Zbigniewa dostarczane są i sprzedawane za pośrednictwem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego „Chrobry” Sp. z o.o. w Kłecku, którego jest wiceprezesem. Najważniejszą pozycją w produkcji warzyw są ogórki gruntowe uprawiane na pow. 13 ha o wydajności 80 t/ha, dynia olbrzymia, a także marchew pod przetwórstwo. Pan Zbigniew Stajkowski reprezentuje rolników gminy Kłecko w strukturach Izby Rolniczej.

Pani Anna Frankiewicz, wspólnie z mężem Andrzejem, prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 200 ha w miejscowości Pyszczynek, gmina Gniezno. Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję zwierzęcą i roślinną. Prowadzi hodowlę bydła mlecznego (stado podstawowe liczy około 100 krów mlecznych) o wydajności ok. 8600 kg mleka rocznie od sztuki. Gospodarstwo Państwa Frankiewiczów specjalizuje się głównie w uprawie rzepaku, pszenicy, jęczmienia jarego oraz kukurydzy na zielonkę. Należą do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Pani Anna aktywnie udziela się w życiu społecznym i gospodarczym wsi Pyszczynek. Działa również na rzecz środowiska rolniczego.

Oficjalne uroczystości święta plonów zainauguruje Msza św. o godzinie 13.00, której przewodniczyć będzie ks. abp. Wojciech Polak, Prymas Polski. Tuż po Eucharystii tradycyjny obrzęd dożynkowy przeprowadzi poznański Zespół Pieśni i Tańca „Łany”. Całości wydarzeń towarzyszyć będzie wystawa rolnicza. W bogatym programie artystycznym pojawi się z kolei Powiatowa Orkiestra Dęta, Zespół Folklorystyczny „Obertas”, Teatr "Odeon" czy sekcje gnieźnieńskiego MOK-u. Gwiazdą wieczoru będzie zespół T. Love
2017-06-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21413308

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno