Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

I Piastowski Tryptyk Organowy – posłuchaj głosu piastowskich katedr

W dniach 5-7 maja 2017 roku w Wielkopolsce odbędzie się pierwsza edycja Piastowskiego Tryptyku Organowego. To pierwsze wydarzenie łączące kulturę wysoką z dziedzictwem Szlaku Piastowskiego.

Podczas tryptyku zabrzmią instrumenty w trzech najważniejszych katedrach w naszym województwie – w Gnieźnie (w piątek, 5 maja o godz. 19.00), Kaliszu (w sobotę, 6 maja o godz. 17.00 ) i Poznaniu (w niedzielę, 7 maja o godz. 17.00).

Piastowski Tryptyk Organowy jest przedsięwzięciem podkreślającym walory sakralnego dziedzictwa piastowskiego w Wielkopolsce promując zarówno wartość zabytkową wybranych świątyń oraz muzykę organową i instrumenty organowe znajdujące się w ich wnętrzach.

Tegoroczna, pierwsza edycja tryptyku odbędzie się w najważniejszych katedrach Szlaku Piastowskiego – w Gnieźnie, Kaliszu i Poznaniu i będzie wydarzeniem uzupełniającym II Weekend na Szlaku Piastowskim. Każdorazowo koncert urozmaicony będzie dodatkowymi atrakcjami: w Poznaniu wejść będzie można na chór, a później spotkać się z przewodnikiem w stroju z epoki i zwiedzić z nim Ostrów Tumski, w Gnieźnie zwiedzić wzgórze Lecha i starówkę z przewodnikiem, a w Kaliszu obejrzeć pokaz zdjęć, posłuchać wykładu przygotowanego przez dr Piotra Sobolewskiego i wziąć udział w mszy świętej prowadzonej w języku łacińskim przez ks. dra Jarosława Powązka. Koncert organowy w Poznaniu poprowadzi organista Jacek Pupka, a wśród utworów usłyszeć będzie można m.in. improwizację organową na temat Bogurodzicy. W Gnieźnie Ryszard Superczyński weźmie nas w muzyczną podróż od dawnych czasów do współczesności, a w Kaliszu dr Krzysztof Niegowski uraczy nas m.in. swoją kompozycją Melodos gregorianicus.

Warto podkreślić, że inicjatywa spotkała się z dużą aprobatą ze strony władz jednostek samorządu terytorialnego oraz hierarchów kościelnych. Koncert w Gnieźnie objął patronatem honorowym Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak Prymas Polski, Starosta Gnieźnieński Beata Tarczyńska, Prezydent Gniezna Tomasz Budasz, Burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński, Burmistrz Kłecka Adam Serwatka oraz Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski. Koncert w Kaliszu natomiast swoim patronatem honorowym otoczył Biskup Kaliski dr Edward Janiak.

Organizatorem wydarzenia jest Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”, stowarzyszenie powołane w 2016 roku, którego podwaliną była umowa między jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, będącymi dzisiaj podmiotami finansującymi jego działalność: powiatami - Gnieźnieńskim, Kościańskim, Średzkim, Wągrowieckim, Wrzesińskim; miastami - Poznań, Kalisz, Konin, Gniezno, Wągrowiec, gminy - Kłecko, Krzywiń, Pobiedziska, Pyzdry, Trzemeszno, Września, Dominowo, Łubowo i Wągrowiec. Wydarzenie dofinansowuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dokładny repertuar Piastowskiego Tryptyku Organowego dostępny jest na stronie www.szlakpiastowski.pl2017-05-04
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20748738

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno