Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dożynki powiatowo-gminne już 4 września!

W piątek 26 sierpnia br., w Ogrodzie Wyobraźni Centrum Kultury „eSTeDe”, Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński oraz Andrzej Łozowski, Wójt Gminy Łubowo, w towarzystwie Jerzego Berlika, wicestarosty gnieźnieńskiego

oraz starostów dożynkowych i ich asystentów zaprosili mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego i gminy Łubowo na tegoroczne dożynki powiatowo-gminne, które odbędą się już 4 września na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach.

Dożynki powiatowo-gminne rozpocznie Msza św. o godzinie 13.00 w kościele pw. Św. Anny i św. Wawrzyńca w Dziekanowicach (Skansen). Tuż po uroczystej Eucharystii i przejściu korowodu, na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbędą się tradycyjne uroczystości obrzędowe z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty”, po których na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji i gwiazdy wieczoru – Halina Benedyk oraz Long & Junior. Podczas dożynek będzie można także podziwiać pokazy akrobacji lotniczych grupy Żelazny.

Konferencja prasowa w eSTeDe była również okazją do przedstawienia starostów dożynkowych (powiatowych i gminnych) oraz ich asystentów. Pani Maria Lisiecka, starościna dożynek, wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne we wsi Kosowo (gm. Czerniejewo o powierzchni 72 ha). Gospodarstwo zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą.

Pani Maria aktywnie udziela się społecznie na rzecz sołectwa i gminy Czerniejewo. Pan Mirosław Nowak, starosta dożynek, prowadzi z synami gospodarstwo rolne w Żydówku (gm. Łubowo) o powierzchni 230 ha. Specjalizuje się w produkcji roślinnej – rzepak, buraki cukrowe, zboża i kukurydza oraz produkcji zwierzęcej – hodowla trzody chlewnej. Pan Mirosław pełni obecnie funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Łubowo, a od 2006 roku jest sołtysem wsi Żydówko.

Pani Monika Bryjak, asystentka starostów dożynkowych, jest uczennicą IV klasy Technikum Mechanizacji Rolniczej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. Planuje kontynuować naukę związaną z tematyką rolniczą na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pani Monika wspólnie z mamą oraz rodzeństwem prowadzi gospodarstwo rolne położone we wsi Dziekanowice (gmina Łubowo) które zajmuje się produkcją roślinną oraz hodowlą brojlerów.

Pan Jakub Szczepaniak, asystent starostów dożynkowych, jest delegatem Wielkopolskiej Izby Rolniczej w powiecie gnieźnieńskim. Prowadzi wspólnie z rodzicami gospodarstwo rolne o powierzchni 70 ha w miejscowości Ujazd, (gm. Kiszkowo). Gospodarstwo jest nastawione na produkcję roślinną - rzepak, buraki cukrowe, zboża oraz hodowle trzody chlewnej.

Pan Janusz Labrenc, starosta gminny, prowadzi wspólnie z synami gospodarstwo rolne o powierzchni 64 ha w miejscowości Fałkowo (gm. Łubowo). Pani Emilia Dolata, starościna gminna, wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 183 ha we wsi Pierzyska (gm. Łubowo).
2016-09-02
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21393822

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno