Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Inauguracja Festiwalu Akademia Gitary już 19 sierpnia w Archikatedrze Gnieźnieńskiej o godzinie 19:00

Znany doskonale publiczności, znakomity mandolinista Avi Avital ponownie zagości na muzycznej scenie Akademii Gitary. Tym razem zaprezentuje nowy,

oryginalny repertuar, w którym, wspólnie z sopranistką Chen Reiss, łączą swoje korzenie sefardyjskie. „Ponte Vecchio”, bo taki tytuł nosi tegoroczna inauguracja Festiwalu, to wspólny projekt Avitala i Reiss, do którego dołączą Łukasz Kuropaczewski – gitarzysta klasyczny, a zarazem dyrektor artystyczny Festiwalu oraz wiolonczelista Dávid Adorján.

„Ponte Vecchio” (Most Złotników), najstarszy z florenckich mostów, od którego nazwy pochodzi tytuł koncertu, to symbol czasu — program tworzy swoisty wehikuł, muzyczną podróż po odmiennych okresach i tradycjach muzycznych. Podczas koncertu usłyszymy aranżacje utworów m.in. Mikołaja Rimskiego Korsakowa, Maurice’a Ravela i Franciszka Schuberta. Wybór kompozycji nie jest tu bez znaczenia, jest to bowiem zbiór utworów inspirowanych muzyką ludową różnych krajów. Projekt ten to fascynujący eksperyment, w którym za sprawą mandoliny, gitary i wiolonczeli muzyka klasyczna sprowadzona zostaje do swoich korzeni. Oprócz klasycznego repertuaru usłyszymy również tradycyjną muzykę sefardyjską w języku ladino. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w eSTeDe od 27 lipca.

Avi Avital mandolina
Łukasz Kuropaczewski gitara
Chen Reiss sopran
Dávid Adorján wiolonczela


AVI AVITAL – wyjątkowo utalentowany wirtuoz mandoliny. Urodził się w 1978 roku w izraelskim mieście Beersheba, gdzie w wieku ośmiu lat rozpoczął swoją przygodę z mandoliną. Pytany o wybór właśnie tej muzycznej drogi odpowiada, że uważa mandolinę za instrument wspaniały oraz pełen głębi i możliwości, które nieustannie można odkrywać.

Avital studiował na Jerusalem Academy of Music. Następnie wyjechał do Włoch, gdzie szlifował swoje umiejętności pod okiem Ugo Orlandi na Cesare Pollini Conservatory of Padua. W swojej muzyce łączy żywiołowość folkloru z perfekcją i profesjonalizmem muzyki klasycznej. Artystycznym celem muzyka jest popularyzacja i zmiana postrzegania mandoliny. Cel ten z sukcesem realizuje – Avital koncertuje na całym świecie, zbierając świetne recenzje. Jako pierwszy mandolinista zdobył nominację do nagrody Grammy.

CHEN REISS — sopranistka obdarzona nieprzeciętnym talentem, regularnie występująca w największych salach koncertowych i operowych na całym świecie. Po rozpoczęciu studiów wokalnych w Izraelu, w wieku dwudziestu lat, Reiss przeniosła się do Nowego Jorku, by następnie dołączyć do Bawarskiej Opery Państwowej w Monachium, gdzie szkoliła swój warsztat pod okiem Zubina Mehty.

Artystka szczególnie zainteresowana muzyką klasyków wiedeńskich, regularnie współpracowała z Operą Wiedeńską wykonując główne role operowe w tamtejszych spektaklach. W grudniu 2014 roku Reiss został zaproszona do Watykanu, gdzie podczas mszy bożonarodzeniowej, transmitowanej na całym świecie, śpiewała dla Papieża Franciszka. Podczas uroczystej mszy, artystce towarzyszyła znakomita Orkiestra Filharmonii Berlińskiej pod dyrekcją Sir Simona Rattle’a.

ŁUKASZ KUROPACZEWSKI — jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Ceniony jest za nieprzeciętne zdolności techniczne i interpretacyjne. Urodził się w 1981 roku w Gnieźnie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, gdzie studiował pod okiem samego Maestro Manuela Barrueco. Koncertuje w Europie, obu Amerykach oraz w Azji.

Nagrał sześć płyt. Pierwsza z nich, zatytułowana „Recital Gitarowy”, zebrała entuzjastyczne opinie krytyków z całego świata, którzy podkreślali ogromny zmysł muzyczny artysty. Drugi album – „Łukasz Kuropaczewski wykonuje Muzykę Hiszpańską” zdobył jeszcze większe uznanie krytyki. Grę muzyka opisywano jako przekraczającą próg wirtuozerii i mistrzostwa. Z entuzjastycznymi opiniami krytyków spotkały się również następne płyty. W 2012 roku ukazał się najnowszy album – „Nocturnal”, zawierający nagranie Koncertu na gitarę, orkiestrę i kotły, napisanego specjalnie dla Łukasza Kuropaczewskiego przez Krzysztofa Meyera.

DÁVID ADORJÁN — wiolonczelista urodzony w 1972 roku w Kolonii. Lekcje gry na instrumencie rozpoczął w wieku pięciu lat. Jego nauczycielami byli Jan Polasek, Frans Helmerson i Heinrich Schiff. W 1986 David Adorján był laureatem "Jugendmusiziert”, w 1993 roku został nagrodzony "Culture Prize Gasteig", a w 1994 roku zdobył 1 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym w Gorizia we Włoszech.

Od 1999 Adorján jest głównym wiolonczelistą Deutsches Symphonie Orchester Berlin. Jako solista koncertował z różnymi orkiestrami w Niemczech, Włoszech, Francji, Turcji, Słowenii, Austrii, Japonii i Ameryce Południowej. Występował pod dyrekcją takich dyrygentów jak: Christopher Hogwood, Michael Gielen czy Mariss Jansons. Uczestniczył także w produkcjach radiowych w Bayerischer Rundfunk, SWR, WDR i szwajcarskim DRS.


2016-07-25
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21404327

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno