Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat promuje szkolnictwo zawodowe

Technikum, liceum ogólnokształcące, czy szkoła zawodowa? Na to pytanie już wkrótce będą musieli odpowiedzieć gimnazjaliści, podejmując tym samym jedną z trudniejszych decyzji w swoim życiu.

Pomóc ma im w tym nowoczesny informator oraz film przygotowany przez Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, wraz z pracownikami CKP zainaugurowali kampanię informacyjną promującą szkolnictwo zawodowe na konferencji prasowej w dniu 7 marca br.

- Wybór szkoły ponadgimnazjalnej, a w konsekwencji wyznaczenie kierunku drogi zawodowej to jedna z najtrudniejszych decyzji jakie musi podjąć uczeń trzeciej klasy gimnazjum – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. - Dla Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego priorytetem jest wsparcie młodych ludzi i umożliwienie im uczęszczania do szkół, których profile i specjalizacje będą odpowiadały ich uzdolnieniom, czy też pomogą realizować własne pasje. Dlatego też aby ułatwić im decyzję, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie stworzyło ciekawy informator oraz film przedstawiające ofertę szkół ponadgimnazjalnych, które umożliwiają kształcenie się w różnych zawodach, zarówno na poziomie szkoły zawodowej, jak i technikum. Ciekawie ujęte propozycje pomogą z pewnością w dokonaniu przemyślanego wyboru i skłonią gimnazjalistów do wybrania szkoły o profilu zawodowym – tłumaczy Beata Tarczyńska.

Kolorowy informator prezentuje ofertę szkolnictwa zawodowego oraz technicznego w powiecie gnieźnieńskim. Obok podstawowych danych o szkołach, wyszczególnione zostały profile nauczania oraz sektory zatrudnienia. Materiał filmowy zawiera dodatkowo wypowiedzi uczniów oraz absolwentów, którzy po ukończeniu szkoły otrzymali zatrudnienie w gnieźnieńskich przedsiębiorstwach. – Kampania informacyjna promująca szkolnictwo zawodowe ma na celu uświadomienie gimnazjalistom, iż wybór szkoły zawodowej, czy też technikum to dobra i przyszłościowa decyzja – tłumaczy Sylwester Sip, dyrektor CKP w Gnieźnie. – Ukończenie wspomnianych szkół daje określony zawód potwierdzony dyplomem i świadectwami kwalifikacyjnymi, certyfikatami. Otwiera również drogę do dalszej nauki, aż po uczelnię wyższą. Monitorując rynek pracy i analizując jego potrzeby można śmiało stwierdzić, że największe zapotrzebowanie jest obecnie na pracowników wykwalifikowanych, specjalistów w różnych dziedzinach. Stąd też pomysł, aby w nowoczesny sposób mówić i przekonywać młodych ludzi do wyboru szkół zawodowych – mówi dyrektor S. Sip.

2016-03-07
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21423962

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno