Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dzieci w poznańskich szkołach uczą się, że w Gnieźnie powstała Polska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu na podstawie książek i plakatów z serii „Kultura Piastów dla dzieci” uczyły się, gdzie powstała Polska.

Oprócz zajęć w szkole dzieci odwiedziły Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, aby na żywo zobaczyć to wszystko, o czym mogły dowiedzieć się z książek.

Nauczyciele dysponujący tak ciekawymi materiałami dydaktycznymi, jak się okazuje, bardzo chętnie z nich korzystają. Dowodem na to, są nadesłane przez uczniów z klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu zdjęcia ukazujące m.in. prace plastyczne, które zostały wykonane przez uczniów. Lekcje historyczne zostały przeprowadzone z wykorzystaniem plakatów i książek.

Pierwszym zadaniem było zapoznanie się przez dzieci z książkami w domu, po czym każdy z uczniów miał opowiedzieć, co najbardziej z danej książeczki mu się spodobało. Następnie nauczyciel prowadzący lekcję uzupełnił opowieści fachową wiedzą, aby w dalszej kolejności dzieci mogły przygotować pracę plastyczną na wybrany przez siebie temat zaczerpnięty z książek. Ostatnim elementem lekcji historycznej była wycieczka do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Tam uczestniczyły w różnych warsztatach, zwiedzały muzeum i sprawdzały, które eksponaty przedstawione w książka można zobaczyć „na żywo”. Dzięki wcześniej przeprowadzonej lekcji, ku zaskoczeniu przewodnika, dzieci mogły wykazać się doskonałą wiedzą na temat początków państwa polskiego.

Przypomnijmy, plakaty trafiły nie tylko do SP nr 1 w Poznaniu, ale do wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce. Akcję dystrybucji ponad 60 tys. plakatów do ponad 14 tys. szkół w Polsce przeprowadziło Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w 2012 roku. Oprócz plakatów, w ramach tego samego projektu unijnego zostały również przygotowane, spójne z plakatami, cztery książki dla dzieci. W celu szerszej dystrybucji książek, w roku 2015 Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zainicjowało współpracę z wydawnictwem Media Rodzina, które to podjęło się wydania książek własnym sumptem. W ten oto sposób książki z serii „Kultura Piastów dla dzieci” trafiły do wszystkich najważniejszych księgarni internetowych w Polsce, jak również do wybranych księgarni w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Książki można również znaleźć w księgarniach patronackich wydawnictwa. Z informacji, które docierają do starostwa wynika, że książki często zakupują szkoły, które dalej wykorzystują je do własnych potrzeb, w tym m.in. w postaci nagród i upominków dla uczniów.
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie składa serdeczne podziękowania za nadesłane zdjęcia Pani Katarzynie Szynkarek ze SP nr 1 w Poznaniu

2016-01-19
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20744828

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno