Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Priorytety działania Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w 2016 roku

Szlak Piastowski, Wielka Pętla Wielkopolski oraz promocja regionu z okazji jubileuszu 1050 - lecia chrztu Polski, to główne priorytety działania Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w roku 2016.

Plany działania regionalnej organizacji turystycznej zostały zaprezentowane na Walnym Zebraniu Członków WOT w dniu 10 grudnia br. w Poznaniu. Z uwagi na przypadający w roku 2016 jubileusz chrztu Polski działania WOT będą skierowane na promocję turystyki kulturowej Wielkopolski. Kluczowym produktem regionu jest Szlak Piastowski, który aktualnie w wyniku jego przebudowy zyskuje nowy blask i nowy wymiar. Wielkopolska Organizacja Turystyczna już w roku 2015 podjęła działania, w wyniku których w latach 2016 i 2017 Szlak Piastowski na obu trasach od Lubinia przez Gniezno do Włocławka oraz od Wągrowca do Kalisza przez Gniezno zostanie oznakowany znakami turystycznymi E-22. W roku przyszłym zostanie oznakowana nitka wschód - zachód, a w roku 2017 trasa północ - południe. Pieniądze na ten cel zostaną przekazane do WOT w formie dodatkowej składki (600 tys. zł. w roku przyszłym i kolejne 600 tys. zł. w roku następnym) przez samorząd Województwa Wielkopolskiego. Przy okazji warto przypomnieć, że Wielkopolska Organizacja Turystyczna ma już spore doświadczenie w stawianiu drogowych znaków turystycznych. Zasługą WOT są między innymi znaki E-22 na autostradzie A2 na terenie województwa, w tym m.in. oba znaki kierujące na Katedrę w Gnieźnie przy zjeździe z autostrady w okolicy Wrześni, a także dodatkowo trzeci znak E-22, który pojawił się w tym roku na zjeździe z autostrady na drogę ekspresową S5 w okolicy Poznania. Dwa pierwsze znaki zostały sfinansowane ze środków zewnętrznych pozyskanych przez WOT, ostatni sfinansowała i postawiła Autostrada Wielkopolski na prośbę władz WOT.

Oprócz oznakowania Szlaku Piastowskiego będą również podjęte inne działania mające na celu promocję tego wizerunkowego produktu Wielkopolski. Już w lutym 2016 roku na targach turystycznych Tour Salon w Poznaniu stoisko Wielkopolski będzie prezentowało Szlak Piastowski i przyszłoroczny jubileusz. Przygotowywane jest obecnie nowe wydawnictwo o Szlaku Piastowskim, w nowym przebudowanym kształcie. Biuro WOT planuje również zorganizowanie mobilnego stoiska promocyjnego Wielkopolski podczas państwowych uroczystości z okazji 1050 - lecia chrztu Polski w Gnieźnie i Poznaniu. W związku z tym planowana jest bliższa współpraca z władzami samorządowymi oraz centrami informacji turystycznej w Gnieźnie i Poznaniu.

W roku 2016 Wielkopolska Organizacja Turystyczna będzie kontynuowała również dotychczasową swoją działalność w zakresie promocji drugiego markowego produktu turystycznego regionu, jakim jest Wielka Pętla Wielkopolski. Promocja tego wyjątkowego ringu wodnego nie koncentruje się tylko i wyłącznie na Warcie, Noteci oraz systemie jezior i kanałów łączących obie te rzeki, ale również na ich dopływach, m.in. rzece Wełnie, która rozpoczyna swój początek w jeziorze Wierzbiczańskim w gminie Gniezno, a kończy w Obornikach, gdzie wpada do Warty.

Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski będzie realizowana na różne sposoby, w tym m.in. poprzez organizację wizyt studyjnych, udział w targach wodniackich krajowych i zagranicznych (Boat & Fun w Berlinie, Dusseldorfie, Amsterdamie oraz na targach Wiatr i Woda w Warszawie i Boatex w Poznaniu), działania PR, promocję w Internecie oraz poprzez działalność wydawniczą.

WOT będzie również obecny m.in. na wspomnianych targach Tour Salon w Poznaniu, Glob w Katowicach, czy targach Aktywni 50+ w Poznaniu. Jak co roku zostaną również zorganizowane giełdy turystyczne na terenie Wielkopolski, będzie kontynuowana dotychczasowa działalność wydawnicza. W roku 2016 ponownie zostanie zorganizowany etap regionalny konkursu na najlepszy produkt turystyczny „Certyfikat POT”, a także odbędzie się certyfikacja centrów Informacji Turystycznej na lata 2017/2018.

Zdecydowanie silniejszy akcent zostanie położony na szeroko pojęte działania w Internecie. Aktualnie jest w opracowaniu audyt informatyczny zasobu treści o regionie w Internecie, co ma się przełożyć na opracowanie koncepcji działań promocyjnych Wielkopolski w przestrzeni wirtualnej.

WOT oczekuje ponadto na rozstrzygnięcie kilku konkursów, w ramach których zostały złożone wnioski na projekty dt. promocji Szlaku Piastowskiego, kampanii edukacyjno – informacyjnej związanej z obchodami 1050 – lecia chrztu Polski, promocji dziedzictwa kulinarnego i twórczości tradycyjnej Wielkopolski oraz na przeprowadzenie cyklu warsztatów szkoleniowych na temat rozwoju i promocji produktów turystycznych regionu.

Powiat Gnieźnieński jest członkiem WOT od 2008 roku. Aktywnie wykorzystuje możliwości członkostwa w regionalnej organizacji turystycznej, na wszystkich możliwych płaszczyznach współpracy. Z terenu powiatu członkami WOT są także: Gmina Trzemeszno, sieć hoteli Pietrak, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, firma Media Lokalne oraz Hotel Feniks. Aktualnie w WOT zrzeszonych jest 96 członków, w tym m.in. jednostki samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski, przedsiębiorcy, muzea, stowarzyszenia, uczelnie wyższe. Największą składkę członkowską przekazuje samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Oprac. Agnieszka Rzempała – Chmielewska
Członek Zarządu WOT

2015-12-17
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21405676

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno