Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Dla każdego coś ekologicznego!

„Dla każdego coś ekologicznego…” - pod tym hasłem 27 października br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie, odbyła się IV edycja „Międzypowiatowych Warsztatów Ekologicznych”.

W zmaganiach udział wzięły reprezentacje sześciu placówek specjalnych.

Warsztaty zorganizowane przez Szkolny Klub Przyrody „EKOLUDEK” działający przy SOSW nr 1 w Gnieźnie oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, odbyły się w ramach przedsięwzięcia „Podnoszenie świadomości ekologicznej na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

- Podobnie jak w latach ubiegłych warsztaty poświęcone były racjonalnej gospodarce odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia segregacji – mówi Magdalena Musiałowicz, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. – Naszym celem była edukacja ekologiczna przez dobrą zabawę, a przez to integracja wychowanków różnych ośrodków, rozwijanie ich wrażliwości artystycznej i wyobraźni – dodaje M. Musiałowicz.

W tym roku, w związku z szeroką tematyką, uczestnicy mieli okazję wykazać się pomysłowością na wykorzystanie materiałów, które teoretycznie nie nadają się już do ponownego użytku.

- Muszę przyznać, że wyobraźnia i zaangażowanie uczestników dzisiejszych warsztatów w sprawy ochrony środowiska i ekologii są wręcz ogromne – informuje Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Startujące drużyny wykorzystały odpady do stworzenia wielu przedmiotów codziennego użytku, wśród nich: biżuterii, zabawek i instrumentów muzycznych. Dzięki temu powstały wyjątkowe prace, które bez słowa przesady można nazwać innowacyjnymi – zaznacza B. Tarczyńska.

Po wnikliwych naradach komisja konkursowa postanowiła uhonorować wszystkie drużyny pierwszym miejscem. Uczestnicy odebrali z rąk Beaty Tarczyńskiej nagrody rzeczowe i pamiątkowe upominki.

Do warsztatów przystąpiły placówki specjalne z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz powiatu słupeckiego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gnieźnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Gnieźnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Słupcy.


2015-10-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 19-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20690819

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno