Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Ostatni raz taka promocja powiatu

Powiat Gnieźnieński po raz kolejny obecny był na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu.

Impreza ostatni raz odbywała się w październiku (od 15 do 17). Kolejna, XXVII edycja targów, odbędzie się już w nowym terminie - lutym 2016 roku.

Tegoroczne wystąpienie Powiatu Gnieźnieńskiego odbywało się pod hasłem „Tu powstała Polska”. Autorska seria wydawnicza Powiatu, o tym samym tytule, cieszyła się ogromnym powodzeniem osób odwiedzających stoisko Wielkopolski. Warto przypomnieć, że foldery Powiatu Gnieźnieńskiego otrzymały w roku ubiegłym, właśnie podczas TOUR SALONU, II nagrodę w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Wiadomości Turystyczne pn.„Róża Regionów”. Powiat, podobnie jak w latach poprzednich, był podwystawcą ekspozycji przygotowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się niezmiennie Szlak Piastowski, jak również dostępne formy aktywnego wypoczynku.

Targi w stolicy Wielkopolski co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność – zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. TOUR SALON jest miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży. Tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem „W 3 dni dookoła świata”.

Tradycyjnie, targom towarzyszyło wiele innych wydarzeń, spotkań branżowych, konferencji i warsztatów. Wieczorem, drugiego dnia imprezy odbył się finał konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Jeden z dziesięciu certyfikatów powędrował do Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej za Wielką Pętlę Wielkopolski.

Na wniosek branży organizatorzy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, postanowiły o zmianie terminu tej największej i najstarszej turystycznej imprezy targowej w Polsce. Przyszłoroczna impreza odbędzie się w tym samym terminie (12-14 lutego) co targi wędkarskie, myśliwskie oraz wodne. Wielkopolska Organizacja Turystyczna już dziś planuje przygotowanie dwumodułowego stoiska. Pierwsza z części eksponować ma ofertę turystyki aktywnej w regionie, gdzie w roli głównej zaprezentowana będzie Wielka Pętla Wielkopolski. Druga część ma się odnosić do turystyki kulturowej, gdzie sztandarowym produktem Wielkopolski jest Szlak Piastowski. Obie ekspozycje będą się odnosiły do hasła regionu pn. „Wielkopolska – wielka historia, wielka przygoda”.

2015-10-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 20-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20708756

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno