Strona główna Mapa serwisu Kontakt
  PWB w dniu 18.10.2017 r. nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.                    W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Pokaz na Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji ogólnopolskiego Dnia Ratownictwa Medycznego przypadającego 13 października, na gnieźnieńskim rynku odbył się pokaz umiejętności służb ratowniczych. Tego dnia z rąk terrorystów odbito porwany z pasażerami autobus.

W pokazie, który służył zarówno prezentacji jednostek ratowniczych działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego, jak i ćwiczeniom koordynacji działania służb, udział wzięli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Ratownicy Medyczni Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie oraz karetki wojskowe z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji było stowarzyszenie „Wielki Mały Uśmiech” oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. – Przy okazji Dnia Ratownictwa Medycznego chcieliśmy pokazać naszym mieszkańcom wysokie umiejętności i wyszkolenie służb z terenu powiatu gnieźnieńskiego – mówił Andrzej Mendyk, prezes stowarzyszenia. – Pokaz był zarówno elementem ćwiczeń dla biorących w nim udział jednostek, jak i lekcją odpowiedzialnego zachowania w sytuacji zagrożenia dla młodych mieszkańców powiatu – dodał A. Mendyk.

Patronat honorowy nad pokazem objęła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. – Każda inicjatywa służąca poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców zasługuje na wsparcie i słowa uznania – uważa starosta B. Tarczyńska – Mam nadzieję, że nikt z nas nigdy nie znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu, jaką mogliśmy oglądać. Dzisiejszy pokaz dowodzi jednak, że w przypadku takiego zdarzenia o nasze bezpieczeństwo dbają naprawdę dobrze wyszkolone osoby – zaznacza starosta B. Tarczyńska.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Beatę Tarczyńską, starostę gnieźnieńskiego, statuetek, medali i dyplomów dla podopiecznych stowarzyszenia „Wielki, mały uśmiech”, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym ratownictwa medycznego.
2015-10-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 17-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20672936

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno