Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Zaczarowana Akademia Gitary

Richard Galliano, Łukasz Kuropaczewski, Krzesimir Dębski wraz z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu oczarowali publiczność podczas inauguracyjnego koncertu VIII edycji Akademii Gitary, który odbył się w piątek, 14 sierpnia o godzinie 19.00, w Archikatedrze Gnieźnieńskiej.

Powiat Gnieźnieński od wielu lat wspiera organizację tego wyjątkowego i znanego już nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie święta gitary. Jestem zaszczycona, że razem z Państwem mogę wziąć udział w inauguracji Festiwalu, który już tradycyjnie odbywa się w Gnieźnie - mówiła Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. To wielkie wyróżnienie, że dzisiejszego wieczoru gościmy w Archikatedrze Gnieźnieńskiej tak znakomitych artystów. Serdecznie dziękuję organizatorom za dobrą współpracę i pamięć o Gnieźnie. Dziękuję również księdzu Prymasowi Wojciechowi Polakowi i ks. kanonikowi Janowi Kasprowiczowi za przychylność i umożliwienie powrotu inauguracyjnego koncertu Akademii w mury naszej zabytkowej Katedry– dodała B. Tarczyńska.

Blisko dwugodzinny koncert zabrał licznie zgromadzoną publiczność w świat doskonałych dźwięków sześciu strun oraz akordeonu. Jak zgodnie komentowali wszyscy, którzy tego dnia gościli na gnieźnieńskim koncercie, był on po prostu perfekcyjny. Z całą pewnością przejdzie on do historii wydarzeń kulturalnych pierwszej stolicy Polski jako najciekawsze muzyczne wydarzenie bieżącego roku. Podkreślić trzeba fakt, iż podczas koncertu miało miejsce prapremierowe wykonanie „Petit Concerto”, autorstwa A. Tansmana. Opracowanie utworu na gitarę i orkiestrę przygotował Angelo Gilardino z dedykacją dla Łukasza Kuropaczewskiego.

Gwiazda wieczoru, Richard Galliano, który jako pierwszy wprowadził akordeon do świata jazzowej improwizacji przedstawił swoją solową kompozycję „Opale Concerto”,a w koncercie podwójnym na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli, zaprezentował niesłychane umiejętności interpretacyjne wspólnie z Łukaszem Kuropaczewskim. Całości bogactwa brzmień dopełniła obecność dyrygenta Krzesimira Dębskiego, który tego wieczora kierował Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.


2015-08-19
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 21-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20714733

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno