Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Znamy tegorocznych dożynkowych Starostów

Pani Bernadeta Gwiazda z Trzemżala w gminie Trzemeszno i pan Józef Kuszak z Turostowa w gminie Kiszkowo zostali tegorocznymi Starostami Dożynek Powiatowo-Gminnych, które już 6 września odbędą się w Kiszkowie.

Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, Tadeusz Bąkowski, wójt Gminy Kiszkowo oraz Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński i Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna odwiedzili nowo wybranych starostów dożynkowych, aby osobiście poprosić, a następnie podziękować im za przyjęcie tej zaszczytnej funkcji.

Starostą Dożynek wybrany został pan Józef Kuszak, prowadzący gospodarstwo rolne o powierzchni 60 hektarów. Sołtys wsi Turostowo zajmuje się produkcją roślinną i zwierzęcą, a także hodowlą bydła i trzody chlewnej. List z podziękowaniem za przyjęcie funkcji Starościny Święta Plonów przyjęła również pani Bernadeta Gwiazda. Tegoroczna Starościna kiszkowskich Dożynek, wraz z mężem Michałem, prowadzi w Trzemżalu gospodarstwo rolne o powierzchni 21 hektarów, gdzie poza produkcją roślinną i hodowlą trzody chlewnej zajmuje się wytwarzaniem brykietu ekologicznego ze słomy.

Jak zapewniają organizatorzy tegoroczne Dożynki będą miały ciekawy program. - Dożynki to uroczyste święto chleba, ciężkiej pracy ludzkich rąk i poświęcenia. To także podziękowanie Bogu za łaski - mówiła starosta Beata Tarczyńska. - Prócz wspomnianego dziękczynienia dożynki są również doskonałą okazją do wspólnego spotkania, świętowania i radości. W tym roku będą miały one szczególny charakter. Tuż po uroczystej Mszy św. ulicami Kiszkowa przejdzie korowód do którego w tym roku dołączą zabytkowe i współczesne maszyny rolnicze. Pochód nie będzie w rytmie marsza, ale poloneza. Natomiast po części oficjalnej przygotowaliśmy ciekawe atrakcje dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, odbywające się nie tylko na scenie, ale i w różnych miejscach na kiszkowskim stadionie. Ciekawą ofertę mamy zwłaszcza dla dzieci.

Z całą pewnością obchody Święta Plonów to dla społeczności i władz powiatu gnieźnieńskiego jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu. - tłumaczy Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. – Cieszę się, że współpraca z gminą Kiszkowo przy przygotowaniu powiatowo-gminnego Święta Plonów układa się bardzo dobrze. Współorganizatorzy Dożynek, a więc Sołectwo Ujazd, Biblioteka Publiczna Gminy Kiszkowo, a także Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie już od kilkunastu tygodni pracują nad uatrakcyjnieniem scenariusza, godną oprawą uroczystości oraz jej bezpieczeństwem. 6 września w sposób naprawdę uroczysty podziękujemy tym wszystkim, dla których praca na wsi jest nie tylko codziennym obowiązkiem, ale zaszczytem wynikającym często z rodzinnej tradycji. Jest pasją i oczywiście szlachetnym poświęceniem – wskazuje Jerzy Berlik.

Przygotowanie Dożynek wkroczyło w ostatnią fazę – zapewnia Tadeusz Bąkowski. – Piękna pogoda sprzyja żniwom i jest dobrym prognostykiem udanego Święta Plonów. Będzie to z pewnością ciekawe wydarzenie nie tylko dla mieszkańców naszej gminy i powiatu, ale także wszystkich gości, którzy na początku września odwiedzą Kiszkowo.


2015-08-07
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21377719

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno