Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiatowe książki dla dzieci do nabycia w księgarniach w całej Polsce

Seria czterech książek dla dzieci z serii „Tu powstała Polska. Kultura Piastów dla dzieci”, autorem których jest Jarosław Gryguć, od kilku dni jest dostępna w sprzedaży w kilkunastu ogólnopolskich księgarniach internetowych.

Książki można również zakupić w księgarniach tradycyjnych.

Pierwsze wydrukowane egzemplarze książek osobiście przywieźli do siedziby starostwa przedstawiciele wydawnictwa Media Rodzina – Robert D. Gamble, założyciel wydawnictwa oraz Bronisław Kledzik, dyrektor, redaktor naczelny - z którym to wydawnictwem ostatecznie umowę licencyjną podpisał autor serii.

Na chwilę obecną seria czterech książek dla dzieci znajduje się w kilkunastu księgarniach internetowych, m.in. w tych najbardziej znanych tj. Allegro, Empik, Merlin, Matras, Świat Książki, Media Rodzina i in. Cena jednostkowa za książkę wynosi 9,90 zł, choć w wielu księgarniach można ją w tej chwili zakupić po cenie promocyjnej, nawet do 30% taniej.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wydawca komercyjnego nakładu książek w ramach promocji serii podjął na własny koszt akcję bezpłatnego przekazania 2 szt. książek do wszystkich szkół podstawowych w całej Polsce. Przedstawiciele handlowi wydawnictwa odwiedzają również wszystkie obiekty przebudowanego Szlaku Piastowskiego oraz księgarnie zlokalizowane na trasie przebiegu szlaku. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku brak jest tego typu wydawnictw seria „Tu powstała Polska. Kultura Piastów dla dzieci” wydaje się idealną pamiątką z wycieczki po szlaku, jak również świetnym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli.

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy książki dla dzieci zostały wydane w ramach projektu unijnego realizowanego przez Powiat Gnieźnieński w latach 2011 – 2013. Wraz z książkami został również przygotowany zestaw czterech plakatów, które w 2012 roku Starostwo Powiatowego w Gnieźnie, za pośrednictwem kuratoriów oświaty w całej Polsce, przekazało do wszystkich szkół podstawowych w kraju. Seria książek bardzo szybko spotkała się z dużą przychylnością i zainteresowaniem wielu osób, stąd podjęto starania mające na celu doprowadzenie do skomercjalizowania wydawnictwa. Co ważne, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie nie uczestniczyło finansowo w procesie udostępnienia książek do sprzedaży.

Celem książek z serii „Tu powstała Polska. Kultura Piastów dla dzieci” jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Książki w przystępny sposób przedstawiają jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali zostało przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.

Wydawnictwo komercyjne słowem wstępnym opatrzył prof. dr hab. Andrzej M. Wyrwa, dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Seria w sprzedaży wykorzystuje layout identyczny z tym, który został przygotowany do pierwszego wydania na zlecenie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Na wewnętrznej okładce znajduje się mapka lokująca aktualny Powiat Gnieźnieński w granicach Państwa Gnieźnieńskiego z X w. Mapkę wzbogacają ilustracje najważniejszych średniowiecznych grodów i obiektów sakralnych w sercu Civitas Schinesghe. Z kolei wewnątrz książek ilustracje zabytków bezpośrednio odnoszą się do obiektów muzealnych na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego tj. Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z oddziałami w Gieczu i Grzybowie. Książki odsyłają również do stron internetowych powiatu www.tupowstalapolska.pl oraz www.kulturapiastowdladzieci.pl.

Poniżej lista księgarni internetowych, w których można zakupić książki z serii „Tu powstała Polska. Kultura Piastów dla dzieci”:

2015-06-08
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21369964

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno