Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wydział Komunikacji jeszcze bardziej nowoczesny

Usprawnienia służące interesantom i ułatwienia w obsłudze klienta w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gnieźnie były tematem konferencji prasowej, która odbyła się dnia 28 maja br. w budynku Starostwa.

Podczas spotkania z dziennikarzami omówiono między innymi możliwość dokonywania płatności za rejestrację pojazdu, czy wydawanie uprawnień do kierowania pojazdami kartą płatniczą bezpośrednio u urzędnika. Jak podkreśla Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, jest to duże i od dawna oczekiwane udogodnienie.

Jak zapewnia Małgorzata Pietrzak-Sikorska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg,już od kilku lat ta bardzo ważna komórka Starostwa Powiatowego, sukcesywnie podnosi swoje standardy. Wszystko po to,aby dostosować się do wciąż nowelizowanych przepisów, a przede wszystkim spełniać oczekiwania interesantów. – W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy między innymi możliwość dokonywania płatności za rejestrację pojazdu czy wydawanie praw jazdy kartą płatniczą bezpośrednio u urzędnika – tłumaczy dyrektor Pietrzak Sikorska. – Zaproponowana przez nas alternatywa płacenia za realizowaną usługę coraz bardziej popularnąkartą spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony klientów wydziału. Od momentu jej uruchomienia z tej formy płatności skorzystało około 200 klientów. Już wkrótce zamierzamy uruchomić elektroniczną, internetową formułę umawiania się na dzień i godzinę rejestracji pojazdu. Wykorzystując internet mieszkańcy będą mogli w sposób bardziej komfortowy umówić się w celu załatwienia wybranej sprawy w wydziale, w dowolnym dla siebie czasie – dodaje dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg.

Zdaniem Jerzego Berlika, wicestarosty gnieźnieńskiego, efektem wspomnianych działań jest jeszcze większa płynność bezpośredniej obsługi klienta indywidualnego. - Poprawę jakości świadczonych usług wprowadzatakże elektroniczna archiwizacja dokumentów w zakresie zbycia pojazdu czy wydawania i cofania uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia wicestarosta Berlik. - Częstość zmian przepisów, ich niejasność w interpretacji powodują dość dużą dezorientację i niejednokrotnie frustrację, wśród tych których bezpośrednio one dotyczą. Dlatego też zamierzamy uruchomić elektroniczna platformę usytuowaną w holu urzędu i w Wydziale Komunikacji i Dróg, na której będą wyświetlane bieżące zmiany przepisów wraz z ich urzędniczą interpretacją – mówi Jerzy Berlik.

Jak przypomina Wicestarosta – mając na uwadze potrzeby mieszkańców –Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, złożyła do Prezydenta Miasta Gniezna wniosek o włączenie częściowe do strefy parkowania ulicy Jana Pawła II (z zaznaczeniem, że część ulicy bezpośrednio przed budynkiem Starostwa Powiatowego nie będzie objęta strefą płatnego parkowania). Ta propozycja została ujęta w polityce parkingowej Gniezna. Odpowiadając na potrzeby osób niepełnosprawnych, Starosta Gnieźnieński zwróciłasię również z wnioskiem o wydzielenie dodatkowych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, odpowiadając na pytania dziennikarzy podkreślił, że podejmowane w Wydziale Komunikacji i Dróg działania służą temu, aby poziom świadczonych usług przewyższał oczekiwania mieszkańców. W tym celu przeprowadzanesą badania dotyczące oczekiwań interesantów i co ważne zbierane są również uwagi pracowników ukazujące możliwości usprawnienia realizacji zadań.

2015-05-28
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21361898

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno