Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gniezno na Wałach Chrobrego w Szczecinie

W dniach 9 – 10 maja Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną podczas „Pikniku nad Odrą” w Szczecinie. Piknik odbywający się tradycyjne na Wałach Chrobrego, cieszy się coraz większa popularnością odwiedzających.

To co odróżnia Piknik od innych imprez turystycznych w Polsce, to połączone ze sobą elementy targów turystycznych, jarmarku, ale i też festynu rodzinnego. Oprócz tzw. Market Tour, na którym swoje atrakcje turystyczne reprezentowały poszczególne regiony, można było zapoznać się z ofertą Tragów Żywności i Produktów Ekologicznych – Organic, czynna była również tzw. strefa Globtrotera, a także odbył się Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Wszystko to było okraszone występami lokalnych artystów, przeróżnymi konkursami oraz kulinarnymi atrakcjami pn. wielkie gotowanie i wielkie wędzenie.

Plenerowe targi turystyczne zorganizowane zostały przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki.

W „Pikniku nad Odrą” uczestniczyła Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która w roli partnera zaprosiła na stoisko regionalne Powiat Gnieźnieński. Dostępne na stoisku różnorodne wydawnictwa i gadżety z serii „Tu powstała Polska” oraz materiały promocyjne prezentujące szeroką ofertę Wielkopolski cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Najwięcej pytań ze strony uczestników pikniku dotyczyło niezmiennie Szlaku Piastowskiego. Nie mniejszą popularnością cieszyły się również szlaki rowerowe, Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa, legendy powiatu gnieźnieńskiego, czy perły architektury ziemi gnieźnieńskiej. Spora liczba odwiedzających stoisko, to ludzie pochodzący z Wielkopolski, na stałe mieszkający obecnie w Szczecinie i w województwie zachodniopomorskim. To właśnie te osoby, zaopatrzone w gnieźnieńskie foldery, niczym ambasadorowie regionu, planują wyjazdy z rodzinami i przyjaciółmi do Wielkopolski, aby w nadziei na ‘wielką przygodę’ pokazać im ‘wielką historię’ naszego regionu.
2015-05-12
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 24-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20761184

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno