Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konkurs dla szkół podstawowych w całej Polsce „Tu powstała Polska”

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, Miasto Gniezno oraz Językowa Szkoła Podstawowa Prymus zapraszają szkoły podstawowe w całej Polsce do udziału w konkursie pn. „Tu powstała Polska”.

O założeniach konkursu na konferencji prasowej w dniu 16.02.2015 r., poinformowali: Beata Tarczyńska, Starosta Gnieźnieński, Michał Powałowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna oraz Dariusz Witkowski ze szkoły językowej „Prymus”.

Przedsięwzięcie jest adresowane dla uczniów szkół podstawowych – klasy od 4 do 6. Nauczyciele Językowej Szkoły Podstawowej Prymus z Gniezna bazując na materiale plakatów, jak i książek z serii Kultura Piastów dla dzieci, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Powiat Gnieźnieński „Tu powstała Polska - promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski" opracowali grę miejską. Do udziału w grze, która zostanie rozegrana na terenie Pierwszej Stolicy Polski, zostaną zaproszone zwycięskie szkolne drużyny (8 drużyn po 6 osób plus opiekun), które wezmą udział w konkursie „Tu powstała Polska” i przejdą pierwszy jego etap.

Pierwszy etap konkursu polega na nagraniu krótkiego filmu (do 4 min) w języku angielskim, który ma być związany z Gnieznem, Powiatem Gnieźnieńskim, a w szczególności z jego bogatą przeszłością związaną z początkami Państwa Polskiego. Film ma być przygotowany tak, aby zachęcać turystów z zagranicy do przyjazdu do Pierwszej Stolicy Polski.

Nadesłane filmy do 15 kwietnia br. zostaną poddane wstępnej selekcji przez specjalnie powołane do tego Jury. Filmy spełniające kryteria konkursu zostaną opublikowane na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl, gdzie będzie można na nie głosować do 29 kwietnia.

Osiem drużyn, które otrzymają największą ilość głosów w głosowaniu internetowym, zostaną zaproszone do Gniezna, na koszt organizatorów na Wielki Finał, który będzie miał miejsce 15 maja. W tym dniu rozpoczynają się również organizowane jak co roku przez Urząd Miejski Dni Gniezna, dlatego też na przyjezdnych czekają dodatkowe atrakcje. To właśnie podczas dwudniowego pobytu w Gnieźnie (organizatorzy zapewniają jeden nocleg z 14 na 15 maja) zwycięskie drużyny będą mogły wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej na tę okazję Grze Miejskiej. Podążając śladami Piastów, odkrywając kolejno tajemnice Gniezna, uczestnicy gry, poza świetną zabawą, będą mogli dotknąć historii i poznać autentyczne miejsca gdzie kształtowała się polska państwowość.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl. W razie dodatkowych pytań można dzwonić pod numer 61 424 07 43.

Celem konkursu jest promocja Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego wśród najmłodszych, poprzez aktywne zaangażowanie dzieci i nauczycieli do poszukiwania dodatkowej wiedzy na temat źródeł własnej tożsamości narodowej.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.Pliki do pobrania:


2015-02-17
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21368783

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno