Strona www powiatu zyskała międzynarodowe uznanie

Strona www.powiat-gniezno.pl bierze udział w Międzynarodowym Konkursie na Najlepszą Stronę Internetową. Redakcja Wydawnictwa E-PNOW zgłosiła stronę powiatu gnieźnieńskiego do konkursu organizowanego przez International Academy of Digital Arts and Sciences. Finał konkursu odbędzie się w Nowym Jorku na wiosnę 2006 roku. Będzie to już dziesiąta edycja tego konkursu. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie otrzymało ponadto certyfikat "Homo Creator" Polskiej Narodowej Oficyny Wydawniczej - Encyklopedii "Kto jest kim w Polsce i w Europie", przyznający tytuł "Solidny Partner".
Jak czytamy w przyznanym certyfikacie: "Zespół ekspertów-informatyków, po zapoznaniu się z promowaniem waszej działalności za pośrednictwem Internetu, zaświadcza o wysokim profesjonalizmie i wyobraźni twórców witryny oraz zgodności emitowanych treści z prowadzoną działalnością".

Witryny oceniane będą przez sąd konkursowy, który oceniać będzie zawartość merytoryczną stron oraz estetykę, funkcjonalność i jakość techniczną przygotowanego serwisu. Pod uwagę będą brane następujące kryteria: struktura informacji, prezentacja właściciela strony, funkcjonalność, aktualność strony i wygląd graficzny. A więc ocenie podlega estetyka, czytelna i wiarygodna informacja oraz poprawność konstrukcji strony.

Zespół ekspertów redakcji E-PNOW poszukując polskich kandydatów do wspomnianej nagrody wybrał strony losowo z Internetu i poddał je przeglądowi i ocenie Sądu Konkursowego. Każdego roku w konkursie bierze udział około 4 tys. stron z całego świata.

Poprzez udział w konkursie gnieźnieńskie starostwo zyskuje ponadto bezpłatną reklamę poprzez prezentację w Europejskim Katalogu Firm i Instytucji - 2005/2006 oraz w Europejskich Książkach Branżowych.

Przypomnijmy, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ma już na swoim koncie nagrody za aktualną stronę internetową. W marcu 2005 r. Powiat Gnieźnieński zajął III miejsce w konkursie Marszałka Województwa Wielkopolskiego na sposób prezentacji problematyki Unii Europejskiej oraz współpracy międzynarodowej na stronie internetowej. Nagrodą w konkursie był skaner multimedialny.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska