Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Rajska Grecja w malarstwie”

27 października o godz. 10:00 zapraszamy do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na wernisaż MagdalenyDomowicz – Rajskiej „Rajska Grecja w malarstwie”. Patronat honorowy nad wystawą objęli Senator RP Piotr Gruszczyński i Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak

Magdalena Domowicz – Rajska jest absolwentką Wydziału Sztuki na kierunku – malarstwo Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, absolwentką Wydziału Filozoficznego na kierunku – kulturoznawstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przygodę za sztuką rozpoczęła w szkole średniej, w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Doświadczenia, wiedza, poznani ludzie, miejsca, przeczytane książki, obejrzane obrazy, zdarzenia duże i małe, mają wpływ na postrzeganie rzeczywistości i „zapisywanie” jej w formie malarskiej.

Artystka o swoich inspiracjach:

„W moich malarskich poszukiwaniach punktem wyjścia jest podróż, zarówno w sensie dosłownym jak i metaforycznym, bo to dzięki podróży tej rzeczywistej rodzi się potrzeba zapisania tego, co doświadczane i widzialne, a środkiem zapisu jest płótno i farby. W tym wszystkim twórczość też jest formą podróży – poszukiwaniem sposobu przetransformowania subiektywnych odczuć i wrażeń w formę malarską.

Wybór tematu podyktowany był głównie przez to, co pisze życie, spędzając kilka miesięcy roku w południowym słońcu, podróżując po Grecji i poznając wiele miejsc spoza popularnych szlaków, zmienia się percepcja danego miejsca, bo jest się nadal kimś spoza, ale też kimś częściowo stamtąd, co pozwala na kontemplowanie miejsc, zakątków, pejzaży, zachowując dystans postronnego obserwatora, ale zarazem posiadając możliwość odczuwania kogoś, kto z danym miejscem ma jednak więź emocjonalną. Taka ambiwalencja uczuć pozwala na ciągłą świeżość postrzegania, przeżywania i nie popadania w monotonię poznawczą.

Gdybym miała wskazać główny cel moich malarskich poszukiwań, to jest to próba uchwycenia subtelnej gry światłocieniowej, która ma miejsce w wąskich uliczkach, zaułkach, arkadach, czy placach ocienionych platanami.

Swoje „malarskie podróże” określiłabym, jako próbę uzewnętrznienia subiektywnych wrażeń, ulotności chwili, utrwalenia tego, co wydaje się zwyczajne i codzienne, ale zalane gorącym, południowym słońcem nabiera nowej formy i wymiaru ponadczasowości. Jakkolwiek muszę zaznaczyć, że zapisanie tego poprzez wypowiedź malarską jest niezwykle trudne, bo chociaż wachlarz technicznych rozwiązań malarskich jest szeroki, to zawsze udaje się zapisać tylko to, co widzialne, a emocje i wrażenia pozostaną na zawsze w sferze indywidualnych odczuć twórcy oraz odbiorcy.”

2014-10-15
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Piątek 15-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21411004

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno