Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Rok Powiatu w Niemczech

Powiat Gnieźnieński promuje się w Niemczech. Szlak Piastowski i Pierwsza Stolica Polski to bardzo modny kierunek zagranicznych wycieczek naszych sąsiadów zza Odry. Wzmożona promocja Powiatu Gnieźnieńskiego na rynku niemieckim ma związek z rozpoczętym właśnie w dniu 1 maja br. Rokiem Polski w Niemczech. Potrwa on do końca kwietnia 2006 roku.

Wśród wielu narzędzi promocji powiatu na rynku niemieckim należy wymienić takie jak udział w wystawach i targach turystycznych, reklama w prasie branżowej oraz poprzez internet.

Z początkiem maja br. znacznie została rozbudowana strona www powiatu. Została ona poszerzona o wersje niemiecko i anglojęzyczną. W języku niemieckim można m.in. przeczytać o walorach historyczno - turystycznych powiatu, o możliwościach inwestowania na terenie powiatu, o zagranicznej współpracy urzędu oraz zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat Powiatu Gnieźnieńskiego.

Od początku stycznia 2005 roku niemieccy internauci mogą dodatkowo trafić na reklamę powiatu w portalu www.marketing-bgm.de , jednego z najbardziej popularnych niemieckich portali internetowych.

Oprócz nowoczesnych narzędzi promocji bardzo ważna jest również promocja bezpośrednia i osobisty kontakt. Możliwość taką stwarzają targi turystyczne. Powiat Gnieźnieński od trzech lat bierze udział w berlińskich targach turystycznych ITB. Nieoficjalnie wiadomo że czynione są starania, aby w marcu 2006 na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie regionem partnerskim polskiego wystąpienia były województwa Wielkopolskie i Lubuskie. Ponadto w kwietniu br. reprezentacja gospodarstw agroturystycznych z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego brała udział w dziewiątym festynie wiosennym regionu Fläming. Festyn odbył się w dniu 24 kwietnia br. w miejscowości Loburg, na terenie Powiatu Anhalt-Zerbst (Saksonia).

Tegorocznej promocji powiatu podczas targów w Berlinie towarzyszyła prezentacja w niemieckojęzycznym wydaniu "Wiadomości Turystycznych" - "Touristische News". Marcowy numer WT ukazał się na rynku niemieckim w nakładzie 25 tys. egzemplarzy. Wydawnictwo to zostało skierowane do branży turystycznej. Można je było ponadto otrzymać na stoisku narodowym w hali polskiej na ITB. Podobna prezentacja powiatu znajdzie się w "Wiadomościach Turystycznych" w sierpniu, przy okazji targów turystycznych RDA w Kolonii.

Obecnie trwają ponadto prace nad wydaniem nowego pakietu materiałów promocyjnych powiatu. Takie publikacje jak: "Szlak Piastowski", "Powiat Gnieźnieński - na trasie pielgrzyma", "Agroturystyka w Powiecie Gnieźnieńskim", "Lednicki Park Krajobrazowy", "Informator turystyczny", "Turystyka aktywna" czy "Informator gospodarczy" to nowa propozycja wydawnicza powiatu, która będzie dostępna również w języku niemieckim.

Te wszystkie działania mają spowodować jeszcze większe zainteresowanie przyjazdem do Powiatu Gnieźnieńskiego ze strony turystów z Niemiec. Niemcy od lat stanowią bowiem największą grupę (ponad 50%) turystów odwiedzających Szlak Piastowski.Agnieszka Rzempała-Chmielewska


2005-05-10
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21425383

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno