Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Zmieniamy struny, ćwiczymy gamy! Akademia Gitary po raz siódmy

Niebawem, bo już 16 sierpnia ruszy jeden z największych festiwali w Wielkopolsce. Inauguracja Akademii Gitary tradycyjnie odbędzie się w Gnieźnie.

Tym razem festiwal rozpocznie się w Pomniku, czyli w auli I LO, koncertem Aviego Avitala i Łukasza Kuropaczewskiego. Powiat Gniezno od wielu lat jest ważnym i strategicznym partnerem festiwalu.

O tym, jak w tym roku będzie przebiegało święto gitary w Wielkopolsce na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformowali przybyłych dziennikarzy organizatorzy festiwalu. Warto podkreślić, że Gniezno tworzy oś festiwalu na mapie Wielkopolski. Wspólnie z Poznaniem i Jarocinem jest miejscem, gdzie odbędzie się najwięcej koncertów.

„Trzymamy się tradycji, lecz nie ulegamy stagnacji”
…zapewniają organizatorzy. Tradycyjnie, fani gitarowych dźwięków mogą liczyć na różnorodność. W programie pojawi się muzyka klasyczna, flamenco, jazz, a także rock i gatunki pokrewne. Spodziewać się można również sporo zmian i nowości.

Nowe szaty festiwalu
Co ciekawe, VII edycja Akademii Gitary to nie tylko kolejna odsłona artystyczna, ale także prezentacja nowego, odświeżonego wizerunku. Od tego roku festiwal posługuje się skróconą nazwą. Zmieniło się również logo.

Najważniejsze koncerty tegorocznej edycji
Z obfitego programu tegorocznej edycji warto wyłowić wydarzenia, których nie wypada przegapić. Podczas koncertu inauguracyjnego usłyszymy światową premierę w wykonaniu mandolinisty z Izraela, Avi Avitala (16.08 w Gnieźnie, a także dzień później w Auli UAM w Poznaniu). Wystąpi on u boku wybitnego polskiego gitarzysty oraz Dyrektora Artystycznego festiwalu, Łukasza Kuropaczewskiego. Na Akademii Gitary zagra także hiszpański mistrz flamenco – Vicente Amigo (23.08., Aula UAM w Poznaniu), oraz fenomenalna Arianna Savall z zespołem (7.09., Aula UAM w Poznaniu).

Zagraj z nami
Spodziewać się można także więcej wspólnego grania. Zwiększy się liczba otwartych warsztatów gitarowych w poznańskim kontenerArt. Kulminacją intensywnych ćwiczeń będzie coroczny Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu – impreza gromadząca w jednym miejscu kilkuset amatorów tego instrumentu. Decyzją internautów w tym roku zagrają oni „The Passenger” z repertuaru Iggy'ego Popa. Na scenie wystąpi brytyjska wokalistka Z-Star.

Kurs Mistrzowski x 2!
Akademia Gitary otacza szczególną troską zaawansowanych muzyków. W tym roku szczególnym punktem na gitarowej mapie Wielkopolski będzie Jarocin. Po przerwie wraca tam kurs gitarowy pod szyldem Jarocińskiej Akademii Gitary. Profesjonaliści natomiast, podobnie jak w roku ubiegłym, walczyć będą o miejsca na Kursie Mistrzowskim z międzynarodową kadrą nauczycielską w Poznaniu.

Akademia Gitary w wersji familijnej
Akademia Gitary to oprócz koncertów i warsztatów także pikniki gitarowe skierowane do całych rodzin. Do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach festiwalu zachęcamy także dzieci i seniorów. Tegoroczną nowością jest Akademia Gitary: kids, w ramach której zorganizowane zostaną koncerty oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Ciekawa oferta artystyczna ma pobudzić zainteresowanie gitarą oraz muzyką klasyczną, kształtując kompetencje muzyczne i kulturalne najmłodszych mieszkańców Wielkopolski. Projekt, tworzony we współpracy z pedagogami i animatorami, jest uzupełnieniem tradycyjnej edukacji muzycznej.

Podróżowanie za festiwalem
Po co fanom gitary mapa i kompas? Żeby nie przegapić żadnego z festiwalowych wydarzeń! W muzyczną zabawę zaangażowanych jest wiele miast i miasteczek Wielkopolski. Akademia Gitary obejmuje swym zasięgiem całe województwo. Dostarcza kilkudziesięciu pretekstów (w postaci festiwalowych wydarzeń) do opuszczenia domu i udania się w podróż, dzięki której można odkryć nie tylko piękno muzyki, ale i uroki otaczającego nas świata.

Program wydarzeń festiwalowych w Gnieźnie:Przypomnijmy, Akademia Gitary to najbardziej wielkopolski festiwal. Akademia Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których latem można naliczyć wiele. Każdego sierpnia festiwal dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie. Poprzez bogaty i zróżnicowany program artystyczny, organizatorzy starają się zarazić słuchaczy miłością do gitary. W naszym programie każdy meloman nie tylko znajdzie coś dla siebie, ale będzie mógł odkryć zupełnie nowe oblicza tego instrumentu. Organizatorami Akademii Gitary są Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide oraz agencja TAKE MEDIA.

Akademia Gitary to nie tylko koncerty. Przeświecająca festiwalowi idea popularyzacji gitary oraz muzyki klasycznej czyni go międzynarodowym projektem, bogatym w różnorodne wydarzenia, w tym: warsztaty dla dzieci, kursy mistrzowskie i otwarte lekcje gry na gitarze. Na festiwalu zagrać może dosłownie każdy. Największym wydarzeniem w ramach Akademii Gitary jest, już tradycyjnie, Happening Gitarowy na Starym Rynku w Poznaniu – impreza gromadząca w jednym miejscu kilkuset amatorów sześciu strun.

Festiwal ma również swój wymiar społeczny. Organizatorzy rezygnują z pobierania opłat za wstęp na większość koncertów. Zamiast tego, prowadzona jest zbiórka publiczna na rzecz Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide i Fundacji Niesiemy Nadzieję, wspierając nieuleczalnie chore dzieci z Wielkopolski.

Po najświeższe informacje o festiwalu zapraszamy na www.akademiagitary.pl lub www.facebook.com/akademiagitary.festiwal


2014-06-24
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21397126

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno