Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

2 x TAK dla Powiatu Gniezno

W przeciągu minionego tygodnia Powiat Gnieźnieński zdobył aż dwie prestiżowe nagrody: 3. miejsce w konkursie „Markowy Samorząd” w kategorii powiaty oraz Grand Prix w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna w konkursie „Kryształy PR-u”.

Nagrodę dla Powiatu Gnieźnieńskiego w konkursie „Markowy Samorząd” w dniu 27 maja (czyli w Dniu Samorządowca) odebrał Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak. Jury konkursu doceniło działania Powiatu pod względem skutecznej i efektywnej budowy, jak również promocji marki - za sprawą projektu „Tu powstała Polska”, a także dobrą kondycję ekonomiczno-finansową jednostki.

Nagroda przyznana przez Wydawnictwo „Wolters Kluwer SA” jest znakomitym osiągnięciem, bowiem jej laureaci wytypowani zostali przez niezależne grono ekspertów w dziedzinie marketingu terytorialnego, ekonomiki samorządu i finansów lokalnych. Do konkursu przystąpiło blisko 500 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski. Po wstępnej weryfikacji jury konkursu poddało szczegółowej ocenie około 100 zgłoszonych aplikacji.

Co ważne ocenie podlegała nie tylko sama forma kampanii promocyjnej, ale i kondycja finansowa jednostki samorządu terytorialnego. Jak zatem widać po uzyskanym wyniku, Powiat Gnieźnieński całkiem nieźle zarządza swoimi finansami w dobie ekonomicznego kryzysu w administracji publicznej.

Nagrody rozdano w pięciu kategoriach: gminy wiejskie, gminy wiejsko-miejskie, gminy miejskie (włącznie z miastami na prawach powiatu), powiaty oraz województwa.

„W swojej kategorii nasz Powiat zajął bardzo dobre trzecie miejsce w Polsce” - powiedział po uroczystej gali Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak. „Daje to satysfakcję, ale i impuls by jeszcze lepiej akcentować swoje niepowtarzalne walory kulturowe i promować wyjątkową markę miejsca, gdzie powstała Polska” – dodał szef powiatu.

Z kolei w dniu 21 maja br. eksperci z zagłębia krakowsko-katowickiego, które od wielu lat słynie z wytyczania nowych trendów w dziedzinie promocji i reklamy, uhonorowali Powiat Gnieźnieński tytułem Grand Prix w kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna w konkursie „Kryształy PR-u”. W zmaganiach powiat wyprzedził między innymi: Urząd Miasta Krakowa czy Urząd Miejski w Wiśle.

Oba wyróżnienia jednoznacznie sytuują Powiat Gnieźnieński w gronie markowych jednostek samorządu terytorialnego, które rozumiejąc współczesne realia, doskonale dostosowują się do potrzeb rynku. To świetny prognostyk na przyszłość. Nie od dziś wiadomo przecież, że dobra promocja turystyczno-kulturowa przekłada się na realne zyski dla lokalnej społeczności.

Więcej o konkursach można dowiedzieć się na: www.markowysamorzad.pl oraz www.prwsamorzadzie.pl

2014-05-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21467993

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno