III e-nagroda dla powiatu

Sposób prezentacji problematyki Unii Europejskiej oraz współpracy międzynarodowej na stronie internetowej Powiatu Gnieźnieńskiego spotkał się z uznaniem władz samorządu wielkopolskiego. Powiat Gnieźnieński zajął III miejsce w konkursie ogłoszonym w tym zakresie przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.Wręczając nagrody Wicemarszałek Kazimierz Kościelny stwierdził: "Tym, którzy najlepiej dziś informują o tematyce unijnej i zagranicznej współpracy samorządowej chcemy podziękować. Nagrodzone samorządy to właściwie już czołówka samorządowa, która w różnego typu konkursach o zasięgu wojewódzkim sięga po wyróżnienia i nagrody."

Konkurs rozstrzygany był w trzech kategoriach: powiaty, gminy wiejskie oraz gminy miejskie. Podstawowymi kryteriami przy ocenie poszczególnych witryn internetowych były: odrębne serwisy informacyjne o tematyce unijnej i współpracy międzynarodowej, łatwość dostępu do prezentowanych materiałów, poruszany zakres tematyczny umieszczonych informacji, jego merytoryczność i obszerność, aktualność prezentowanego materiału, "opracowania własne", odnośniki do adresów internetowych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką Unii Europejskiej, wyszukiwarka, estetyka graficzna i sposób wizualizacji.

Nagrodą w konkursie, oprócz okolicznościowego dyplomu, był sprzęt komputerowy. Gnieźnieńskie starostwo otrzymało skaner.


Agnieszka Rzempała-Chmielewska