Partner z Niemiec nagrodzony za osiągnięcia w turystyce

"Wiadomość o otrzymaniu nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie turystyki przez Powiat Teltow-Fläming - naszego niemieckiego partnera przyjąłem z olbrzymią radością. Gratuluję Staroście Peer'owi Giesecke pomysłu i odwagi wybudowania największej w Europie trasy dla skaterów, rowerzystów i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Cieszę się, że turystyka łączy oba nasze partnerskie powiaty. Myślę, że możemy się sporo nauczyć od naszych przyjaciół z Niemiec" - powiedział Jacek Kowalski Starosta Gnieźnieński podczas przyjęcia w Ministerstwie Landu Brandenburgia z okazji wręczenia nagród Tourismuspreis 2005.

Peer Giesecke Starosta Powiatu Teltow-Fläming odebrał I nagrodę Tourismuspreis 2005 z rąk Ministra Gospodarki Landu Brandenburgia w dniu 15 marca. Nagroda została przyznana za stworzenie Flaeming-Skate®. W uzasadnieniu podano, iż niezależne jury składające się ze specjalistów z branży turystycznej oceniło ten projekt najwyżej kierując się przede wszystkim innowacyjnością i różnorodnością oferty produktu. Nagroda Tourismuspreis 2005 jest przyznawana corocznie przez Ministra Gospodarki Landu Brandenburgia i obejmuje ona teren całego landu. W tym roku nagroda została przyznana po raz piąty.
Flaeming-Skate® to 175 km szlaku zbudowanego specjalnie dla skaterów, rowerzystów i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obecnie są przygotowane cztery pętle skatingowe o różnych długościach i walorach turystycznych. Wokół trasy działa ponad 700 punktów - atrakcji turystycznych oraz punktów obsługi rolkarzy.
Szczegóły (w języku polskim) na stronie www.flaeming-skate.de


Agnieszka Rzempała-Chmielewska