Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

W 2015 roku powstanie Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

1800 postaci zasłużonych dla regionu znajdzie się w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan, która zostanie stworzona przez uczniów szkół podstawowych w ramach projektu "eSzkoła Wielkopolska". Prace nad encyklopedią zakończą się w czerwcu 2015 roku.

W prace nad stworzeniem encyklopedii zostało zaangażowanych ponad 9 tys. uczniów z 226 wielkopolskich szkół. Na potrzeby projektu uczniowie zostali podzieleni na 4 pięcioosobowe zespoły nadzorowane przez 450 nauczycieli, które podczas zajęć pozalekcyjnych będą pracować nad stworzeniem hasła do encyklopedii. Każdy z zespołów przygotuje jedną postać.

Nie narzucamy z góry postaci, które mają zostać opisane, ich wybór pozostawiamy uczniom. To uczniowie mają poszukać informacji o wybranych osobach i przygotować hasło. Każde hasło poza notą biograficzną wykorzysta multimedia, czyli zdjęcia i filmiki. Takie jest założenie projektu. To ma być multimedialna encyklopedia, która będzie służyła nie tylko uczniom, ale również dorosłym - powiedziała rzeczniczka projektu Ewa Dobosiewicz.

Na potrzeby projektu każda szkoła otrzymała dwa notebooki oraz trzy tablety.

Ponadto zespoły, które przygotują najciekawsze hasła zostaną nagrodzone podczas gali. W ramach projektu odbędą się dwie gale - pierwsza na przełomie maja i czerwca 2014 roku, a druga podsumowująca cały projekt w czerwcu 2015 roku.

Prace nad encyklopedią zakończą się w czerwcu 2015 roku, ale już wcześniej będzie można zobaczyć efekty prac nad encyklopedią. - Pierwsze hasła w encyklopedii znajdą się w połowie przyszłego roku. Nie chcemy czekać do zakończenia prac nad stworzeniem encyklopedii - powiedziała Dobosiewicz.

Projekt jest nadzorowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Ogólnopolską Fundację Edukacji Komputerowej.

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan to pierwszy projekt programu "eSzkoła Wielkopolska" adresowany do uczniów szkół podstawowych. Wcześniej zrealizowano już projekty "eSzkoła - Twórczy Uczeń", "eSzkoła - Twórczy nauczyciel", "eSzkoła - Moja Wielkopolska".

W ramach projektu gnieźnieńskie Starostwo odwiedzili uczniowie z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Karniszewie. Wizytowali salę sesyjną im. Stefana Wojciecha Trąmpczyńskiego – Marszałka Sejmu i Senatu, urodzonego w Dębłowie Królewskim.

Z uczestnikami projektu spotkał się Starosta Dariusz Pilak, który chwaląc inicjatywę podjętą przez uczniów, gratulował im zapału i ważnej pracy na rzecz przetrwania pamięci o dziejach lokalnej historii. Na zakończenie pobytu w Starostwie uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki z serii „Kultura Piastów dla dzieci” oraz plakaty edukacyjne z projektu „Tu powstała Polska”.

2014-02-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21393802

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno