Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Szukamy Rady Na Odpady”

Dnia 26 kwietnia odbyły się XVIII Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, które stały się tradycją w naszym powiecie i na stałe wpisały się w kalendarz działań proekologicznych Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Prezentacje organizowali wspólnie Polski Klub Ekologiczny – Okręg Wielkopolski – Koło w Gnieźnie, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, przy współpracy z Nadleśnictwem Gniezno oraz Firmą Urbis.
Tematem przewodnim tegorocznej XVIII edycji były odpady. Temat „Szukamy rady na odpady” miał popularyzować wiedzę o metodach segregacji i znaczeniu recyklingu, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska, kształtowanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży.
W ramach Prezentacji zorganizowany został konkurs mający na celu powtórne i pomysłowe wykorzystanie odpadów, adresowany do wszystkich grup wiekowych dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział aż 47 placówek oświatowych, a sam konkurs obejmował następujące kategorie: ekokukiełki – konkurs adresowany do przedszkoli; biżuterii ekologiczna – dla szkół podstawowych; ubiory „modnie ale inaczej” – dla szkół gimnazjalnych; ulotki o tematyce „Segreguj odpady, to się opłaca” – dla szkół ponadgimnazjalnych.
Podczas Prezentacji dzieci z Przedszkola nr 9 w Gnieźnie, przygotowały program artystyczny, w którym wskazywały na główne problemy związane z odpadami, śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej, a także pokazywały jak dbać o czystość w naszym codziennym życiu. Wszystkie przedszkolaki przygotowały również własnoręcznie wykonane ozdoby i kukiełki, powstałe z odpadów. Młodzież gimnazjalna zaprezentowała barwny pokaz „mody śmieciowej”, pomysłowo wykorzystując w tym celu różnego rodzaju odpady, natomiast młodzież ponadgimnazjalna opracowała ciekawe ulotki, zachęcające do segregacji odpadów.
Wszystkim uczestnikom prezentacji za pomysłowość, zaangażowanie, umiejętności wykorzystania różnych technik artystycznych przy ponownym wykorzystaniu odpadów i chęci poszerzenia treści ekologicznych przyznano nagrody, które w imieniu organizatorów wręczyła Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego - Grażyna Bernaciak oraz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa – Magdalena Musiałowicz .
Mając na uwadze kształcenie zachowań proekologicznych, pogłębianie wiedzy z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami oraz uwrażliwianie dzieci i młodzieży na rolę ekologii i ochronę przyrody we współczesnym świecie Powiat Gnieźnieński zawsze chętnie wspiera i koordynuje podobne inicjatywy.










2013-04-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21352117

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno