Brytyjczykom smakuje polski bigos

Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski spotkał się z brytyjską młodzieżą, która przyjechała z wizytą do Gniezna na zaproszenie dyrekcji i młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego. Niniejsza wizyta to efekt międzyszkolnej współpracy I LO oraz szkoły z Tuxford (Hrabstwo Nottingham).
Dwunastoosobowa grupa młodzieży przyjechała do Polski z wizytą w dniach od 15 do 22 października. Większość czasu spędziła w domach swoich polskich kolegów. Ciekawym doświadczeniem był również udział młodych Brytyjczyków w zajęciach szkolnych. W programie znalazły się ponadto wycieczki po Gnieźnie, do Poznania i Gdańska oraz wspólnie spędzany czas wieczorami – teatr, dyskoteka, basen itp.

Młodzież obu szkół nawiązała wzajemną współpracę w roku 1999. Co roku odbywa się wzajemna wymiana młodzieży w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Na pytanie co najbardziej podoba się młodym Brytyjczykom w Polsce odpowiadali chóralnie „przyjazna ciepła atmosfera, gościnność, a przede wszystkim polskie jedzenie”.Agnieszka Rzempała-Chmielewska