Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Plakaty edukacyjne dt. Piastów w 15 tys. szkół w Polsce

Za pośrednictwem kuratoriów oświaty oraz ich delegatur terenowych Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przekazało 60 tys. szt. plakatów do 15 tys. szkół podstawowych

w całej Polsce. Zadanie ma charakter unikatowy w skali kraju. Było ono możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Plakaty edukacyjne trafiły w połowie września 2012 roku do kuratoriów oświaty, które to w dalszej kolejności przekazywały je swoim podległym placówkom oświatowym na cyklicznie organizowanych naradach lub za pośrednictwem wizytatorów odwiedzających szkoły. Akcja spotkała się z dużym odzewem, zarówno w samych szkołach, jak i w prasie ogólnopolskiej – informacje na ten temat pojawiły się m.in. w serwisie Polskiej Agencji Prasowej oraz na portalach Onet.pl, Wirtualna Polska.pl czy też portalu samorządowy.pl.

O tym, że jest to przedsięwzięcie unikatowe w skali kraju świadczą już same liczby: 60 tys. sztuk plakatów to inaczej 9 ton plakatów na 20 europaletach, w przeliczeniu na kartony - 2400 szt. kartonów spakowanych w 300 kartonach zbiorczych.

Oprócz plakatów są aktualnie przygotowywane cztery książki edukacyjne dla dzieci. Do końca września br. przewiduje się opracowanie i wydruk kompletu książeczek o łącznym nakładzie 20 tys. sztuk. Już dziś Starostwo Powiatowe w Gnieźnie posiada dwa pierwsze tomy z serii „Kultura Piastów dla dzieci”. Tematyka zawarta w książkach jest ściśle powiązana z plakatami. Najmłodsi czytelnicy mogą przenieść się w czasy wojów i rycerzy, dowiedzieć się jak budowano gnieźnieńską katedrę, poznać polskich królów i książęta oraz na kartach książki odwiedzić piastowski gród. Każda z czterech publikacji zawierać będzie przystępne opisy, bogate ilustracje oraz odnośniki do miejsc w których współcześnie można podziwiać pozostałości po kulturze Piastów. Książki w przystępny sposób przybliżają najmłodszym czytelnikom najnowsze ustalenia archeologiczne i architektoniczne, nieznane jeszcze szerszej publiczności.

W przyszłości, w oparciu o rozesłane plakaty, starostwo planuje przeprowadzenie konkursów dla dzieci i młodzieży w całej Polsce na temat początków państwa polskiego. Wyjątkowe książeczki będą w nich doskonałą nagrodą.

Warto nadmienić, że władzom powiatu zależy również na tym, aby seria czterech książek była dostępna w sprzedaży zarówno w księgarniach jak i w obiektach muzealnych. Są one doskonale przygotowane zarówno pod względem treści, jak i grafiki. Z pewnością zainteresują one nie tylko młodych, ale i tych nieco starszych pasjonatów turystyki i historii naszego państwa.

Plakaty i książki w serii ‘Kultura Piastów dla dzieci’ są jednym z zadań w ramach projektu unijnego realizowanego przez gnieźnieńskie starostwo pn. „Tu powstała Polska – promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski” realizowanego od początku stycznia 2011 roku w Gnieźnie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Autorem publikacji „Kultura Piastów dla dzieci” jest gnieźnieński artysta plastyk Jarosław Gryguć.


2013-02-26
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 16-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21429708

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno