Powiat Gnieźnieński na targach w Poznaniu

Powiat Gnieźnieński po raz kolejny promował się za targach turystycznych. W dniach od 20 do 23 października odbyła się 15 edycja Międzynarodowego Salonu Turystycznego TOUR SALON – jednych z największych i najstarszych w Polsce targów turystycznych. Targi odbywały się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Tegorocznym krajem partnerskim targów była Słowacja, natomiast regionem – Województwo Lubelskie.
Powiat Gnieźnieński po raz pierwszy w Poznaniu zaprezentował się na samodzielnym 12 metrowym stoisku imitującym stylem chatę lednicką. Powiat, podobnie jak w Warszawie, zaprosił do wspólnej promocji walorów turystycznych swojego partnera z Niemiec – Powiat Teltow-Fläming. Na stoisku powiatu promowały się również: gnieźnieński oddział PTTK, Lokalna Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, hotele i restauracje z terenu powiatu, ośrodki wypoczynkowe oraz agroturystyka. Nowością była ponadto promocja stoiska powiatu podczas imprezy za pośrednictwem wojów z drużyny „COMES” z Gniezna. Odwiedzający stoisko Powiatu Gnieźnieńskiego oprócz kompleksowej oferty mogli spróbować swojskiego jadła.

W drugim dniu targów, 21 października ok. godz. 14.30 na stoisku powiatu spotkali się Starostowie: Peer Giesecke z Teltow-Fläming oraz Jacek Kowalski Starosta Gnieźnieński.

W roku 2003 biuro Międzynarodowego Salonu Turystycznego TOUR SALON zanotowało rekordową liczbę 616 wystawców, z tego z kraju 386 oraz z zagranicy 230. Ekspozycja targowa zajęła 6.414 m2. Ponadto 80 wystawców zaprezentowało swoje najnowsze propozycje dla hotelarstwa i gastronomii w ramach odbywającej się równolegle wystawy GASTRO-INVEST-HOTEL. Łącznie powierzchnia ekspozycji przekroczyła 7.600 m2. Z oferty targowej skorzystało 18 tys. osób.

Agnieszka Rzempała-Chmielewska