Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gniezno po raz 4. HIT-em Wielkopolski!

Osiem statuetek HIT – a za rok 2012 powędrowało do firm i instytucji z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego. Ponadto Hit –a Promocji Regionu, czwarty rok z rzędu (!), otrzymał samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego za skuteczną promocję swojego potencjału gospodarczego i społecznego.

Specjalne wyróżnienie - tytuł Promotora Przedsiębiorczości HIT 2012 - otrzymała ponadto Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.

Tegoroczna edycja konkursu Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu odbyła się po raz osiemnasty. Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Promocyjno – Reklamowa Punkt S z Piły oraz Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest rozgrywany w następujących kategoriach konkursowych:
 • Produkcja
 • Handel i usługi
 • Rolnictwo i przetwórstwo żywności
 • Ekologia
 • Organizacja i zarządzanie
 • Samorządność
 • Oświata i kultura
Uroczysta gala wieńcząca konkurs odbyła się w niedzielę, 3 lutego br. w Auli UAM w Poznaniu. Gościem honorowym gali; poza starostami powiatów Wielkopolski był członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Galę uświetnił występ młodych solistów z wokalnej formacji „Zielonsi”, znanej z telewizyjnego show „Bitwa na glosy”.

Laureaci z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego:

Zdobywcy tytułu HIT
 1. FINexpert w Gnieźnie za wysoką jakość produktów finansowych, kadrowych i księgowych (kategoria: handel i usługi)
 2. Biuro Rachunkowe PROFIT Magdalena Bosacka w Gnieźnie za kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie dokumentacji finansowej i pracowniczej, doradztwo w przygotowaniu dokumentacji kredytowej oraz pomoc w sporządzaniu wniosków o dofinansowanie działalności ze środków krajowych i unijnych (kategoria: handel i usługi)
 3. „Secura – Security” MONITORING Wiesław Bartkowiak & Wiesław Święcichowski sp. j. w Gnieźnie za: telefon pierwszej pomocy jako produkt innowacyjny; active guard jako system kontroli pracowników oraz centrala jablotron JA-100 elastyczny system alarmowy (kategoria: handel i usługi)
 4. English 4U Dariusz Witkowski w Gnieźnie za innowacyjne nauczanie języka angielskiego dzieci i młodzieży (kategoria: handel i usługi)
 5. PHU Agnieszka Przybylska Pracownia Cukiernictwa Artystycznego „JAŚ – MIN” w Niechanowie za ciasta i torty tworzone z pasją (kategoria: produkcja)
Zdobywca tytułu Kryształowy HIT
 1. Produkcja, Handel, Usługi „EFEKT” Joanna Stawska w Gnieźnie za zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie armatury wodociągowej sprzedawanej na rynku krajowym i zagranicznym (kategoria: produkcja)
 2. Gmina Czerniejewo za osiągnięcia w zakresie dynamiki działań inwestycyjnych na rzecz rozwoju gminy Czerniejewo w 2012 roku (kategoria: samorządność)
Zdobywca tytułu Rubinowy HIT
 1. Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO – TECH Eugeniusz Pawlikowski w Cielimowie za wykonawstwo sieci energetycznej i automatyki przemysłowej (kategoria: handel i usługi)
Organizatorzy konkursu po raz czwarty postanowili ponadto przyznać HIT-a Promocji Regionu wyróżniającym się starostwom powiatowym najlepiej promującym swój potencjał społeczno – gospodarczy. Tego typu wyróżnienie jest przyznawane jednemu starostwu w każdym z pięciu subregionów Wielkopolski (tj. okręg koniński, okręg leszczyński, okręg kaliski, okręg pilski i okręg poznański), zgodnie z zakresem terytorialnym rozgrywanego konkursu. W subregionie poznańskim Powiat Gniezno po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny, i tym samym po raz czwarty otrzymał HIT-a Promocji Regionu.

Warto dodać, że co roku Starosta Gnieźnieński typuje kandydatów do nagrody spośród laureatów organizowanego co dwa lata konkursu pn. „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Wnikliwa weryfikacja firm na etapie konkursu powiatowego ma niewątpliwie wpływ na dalsze sukcesy przedsiębiorców na poziomie regionalnym, a nawet ogólnopolskim.

Powiat Gniezno, oprócz czterech HIT-ów Promocji Regionu zdobytych w latach 2009 - 2012 ma również na swoim koncie następujące nagrody w ramach niniejszego konkursu:
 • 2004 rok - HIT za dokonania w zakresie przeprowadzonych remontów termomodernizacyjnych w podległych jednostkach oświatowych
 • 2009 rok - HIT za „Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły”
 • 2011 rok – Kryształowy HIT za przebudowę budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i radykalne podniesienie standardu obsługi klienta oraz warunków pracy personelu
Przypomnijmy, Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. Organizatorem wszystkich dotychczasowych edycji konkursu jest Agencja Promocyjna „Punkt S".

Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria konkursowe, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Jednak istota i cel konkursu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp.

Organizację konkursu wspierają samorządy terytorialne, zwłaszcza zaś starostwa powiatowe. To wielki atut konkursu, bo rekomendowane przez starostów stanowią rzeczywistą wizytówkę potencjału gospodarczego, samorządowego, ale też intelektualnego poszczególnych powiatów.

Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów. Przyjęte kryteria ocen i zasady pracy kapituły wyrównują szanse małych, średnich i dużych firm i urzędów, zespołów i poszczególnych osób.

Nagrody to nominacje do tytułu HIT oraz tytuły HIT - także Kryształowe i Rubinowe. Laureaci otrzymują prawo do wykorzystywania tych symboli w obiegu gospodarczym oraz prawo do promocyjnego wykorzystywania zastrzeżonego znaku graficznego HIT.


Uroczysta gala w PoznaniuSpotkanie z laureatami w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie

2013-02-08
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21365478

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno