Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Co łączy kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Kilińskiego?

W dniu 1 lutego br. w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych podległych gnieźnieńskiemu starostwu obchodzone było święto patronów - Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Kilińskiego.

W uroczystości w ZSP nr 4 uczestniczył Dariusz Pilak Starosta Gnieźnieński, natomiast w ZSEO Małgorzata Cichomska – Szczepaniak Sekretarz Powiatu.

Od 24 maja 1979 roku patronem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 jest Jan Kiliński. Wyjątkowe święto na cześć Jana Kilińskiego - szewcy i patrioty walczącego w powstaniu kościuszkowskim, obchodzono po raz pierwszy w budynku zrewitalizowanych koszar przy ulicy Sobieskiego, gdzie od początku września ub.r. mieszczą się budynek dydaktyczny i pracownia gastronomiczna.

Rozpoczynając oficjalną część uroczystości Dyrektor Dariusz Banicki serdecznie powitał uczniów, grono pedagogiczne i przybyłych do ZSP nr 4 gości. Specjalnymi osobistościami przybyłymi na dzień patrona szkoły byli długoletnia była dyrektor szkoły pani Dorota Białecka, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, a także restauratorzy i osoby współpracujące ze szkołą w zakresie nauczania i kształcenia zawodowego młodzieży.

Święto patrona było doskonałą okazją do podziękowań i wyróżnień. Absolwent szkoły pan Michał Siudziński, wielokrotny laureat konkursów gastronomicznych w Polsce i Europie, odebrał z rąk Starosty Gnieźnieńskiego Medal Milenijny. Dyrektor szkoły, pan Dariusz Banicki podziękował także pani Hannie Wesołowskiej za długoletnią pracę w szkole, składając jednocześnie gratulacje z powodu zasłużonej emerytury.

Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, który również jest absolwentem ZSP nr 4, przekazał na ręce Dyrektora oprawiony w ramę papirus, który symbolizować ma ciągłość trwania, tradycji i historii szkoły.

Jak co roku wręczono także szkolne wyróżnienia „Jaśki” dla uczniów nagrodzonych w szkolnych konkursach, w tym konkursie na najlepszą prezentację dotyczącą patrona szkoły. Uroczystość zakończyła specjalnie przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 część artystyczna przybliżająca widzom życie i postać Jana Kilińskiego.

Dzisiejszy dzień był także świętem w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, któremu patronuje Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Tysiąclecia. Uroczyste obchody tego wyjątkowego dnia zainaugurowano Mszą św. w Kościele Garnizonowym w Gnieźnie. Po nabożeństwie uczniowie szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. "Stefan Kardynał Wyszyński - Mąż Stanu" wzbogacony wykładem pana Roberta Gawła, nauczyciela historii tutejszej szkoły.

Święta patrona są wyjątkowymi okazjami do wspomnień i spotkań, w trakcie których utrwala się pamięć o ważnych postaciach, wydarzeniach i czynach w historii nie tylko powiatu, ale i Ojczyzny.

2013-02-01
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Niedziela 17-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21449767

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno