Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wizyta studyjna biur podróży

Gniezno, Trzemeszno i Wągrowiec to miasta, które odwiedzili przedstawiciele kilku biur podróży z Warszawy, Olsztyna, Szczecina i Inowrocławia. Study tour zorganizowała sieć hoteli Pietrak. Partnerem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”.

Wizyta studyjna przedstawicieli biur podróży odbywała się w dniach 18 – 19 stycznia br. W pierwszym dniu uczestnicy study tour mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną regionu, Powiatu Gnieźnieńskiego i Szlaku Piastowskiego. Jacek Wrzesiński, Przewodniczący Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski” zaprezentował najważniejsze etapy w historii Gniezna, wskazał na najatrakcyjniejsze miejsca i obiekty turystyczne Pierwszej Stolicy Polski. Z dużym zainteresowaniem przybyli do Gniezna przedstawiciele biur podróży obejrzeli prezentację na temat nowego przebiegu Szlaku Piastowskiego, jego kluczowych obiektów, oferty kulturalno – eventowej oraz infrastruktury szlaku. Zaproszeni goście zostali ponadto w szczegółowy sposób zapoznani z bazą hotelarsko – gastronomiczną sieci hoteli Pietrak. Dyrektor hotelu Joanna Lipińska zaprezentowała wszystkie obiekty zarówno w Gnieźnie, w Trzemesznie, jak i w Wągrowcu. Z kolei dyrektor wydziału promocji gnieźnieńskiego starostwa omówiła różnorodne działania władz powiatu w zakresie systematycznej poprawy ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, kampanię promującą kolebkę państwa polskiego pod nazwą „Tu powstała Polska”, jak również przekazała wszystkim uczestnikom wizyty studyjnej komplet materiałów promocyjnych. Uczestników gnieźnieńskiego study tour po Gnieźnie oprowadził również jeden z przewodników współpracujących z Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski”.

Wizyta przedstawicieli biur podróży miała przede wszystkim zachęcić organizatorów turystyki zbiorowej do kierowania grup wycieczkowych do Gniezna i na Szlak Piastowski. Uczestnicy niniejszego przedsięwzięcia zgodnie przyznali, że w ostatnich latach dużo się zmieniło na odwiedzanym terenie, a planowany jubileusz 1050 rocznicy chrztu Polski (przypadający w roku 2016) może być istotnym czynnikiem budzącym zachętę do odświeżenia sobie pamięci na temat prastarych piastowskich ziem.

2013-01-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20747646

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno