Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Sygnalizacja w Szczytnikach Duchownych

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie systematycznie prowadzi akcję pod nazwą „Bezpieczny Powiat”. W ramach działań związanych z poprawianiem bezpieczeństwa na drogach powiatu odbywały się kontrole drogowe, pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz bezpłatne sprawdzanie stany technicznego pojazdów.

Pojawiały się również materiały informacyjne dla kierowców. Do tej pory ukazały się dwa: jeden z nowym taryfikatorem punktów karnych oraz informacją w jaki sposób można zniwelować te punkty oraz z zakresu pierwszej pomocy. Informatory zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy kierowca zawsze mógł je mieć przy sobie – w portfelu lub dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Uświadamialiśmy kierowców również jak ważne jest prowadzenie pojazdów w pasach oraz jak niebezpieczne jest wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu. W tym celu sprowadziliśmy do starostwa alkogogle i symulator zderzeń – tak, aby każdy nasz klient mógł w sposób naturalny doświadczyć w warunkach kontrolowanych skutków nieprzestrzegania tych zasad. Celem ćwiczeń było wpłynięcie na wyobraźnię kierowców.

Akcja „Bezpieczny Powiat” to jednak nie tylko bezpośrednie działania prewencyjne i uświadamiające. To także podnoszenie bezpieczeństwa na drogach. Jednym z takich widocznych efektów dbania o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego jest sygnalizacja świetlna w Szczytnikach Duchownych, która dziś zostaje oficjalnie przekazana do użytku. Sygnalizacja zamontowana jest przy szkole – chcemy bowiem jeszcze bardziej dbać o najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jest to nowoczesny system wyposażony w radar pomiaru prędkości. Oznacza to, że w przypadku zbyt szybkiego poruszania się nadjeżdżającego pojazdu zostanie on automatycznie zatrzymany poprzez włączenie czerwonego światła. Zależy nam, aby zwłaszcza w obszarze szkół bezpieczeństwo było jak największe, a kierowcy wyrabiali w sobie nawyk zdejmowania nogi z gazu.

Jest to jeden z kilku takich projektów – podobny system wkrótce zostanie oddany do użytku w Niechanowie. Sygnalizacja została wykonana ze środków Powiatu Gnieźnieńskiego w wysokości blisko 50 tyś. złotych przy wsparciu Gminy Gniezno, która zleciła przygotowanie dokumentacji. Cały system wykonany jest prawidłowo i spełnia swoje funkcje, o czym zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg.

Oddajemy dziś do użytku kolejne narzędzie, które ma poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców naszego Powiatu – mówi Robert Andrzejewski, Wicestarosta Gnieźnieński. – Jednym z problemów, z którymi na co dzień musi mierzyć się policja jest nieprzestrzeganie prędkości przez kierowców. Dlatego przypominanie, że w obszarach zabudowanych należy zachować szczególną ostrożność jest jednym z naszych priorytetów. Mamy tu obszar newralgiczny – szkołę, wokół której kumuluje się ruch. Chcemy, aby zarówno uczniowie, jak i rodzice czuli się w tym miejscu jak najbardziej bezpiecznie, stąd decyzja o zamontowaniu sygnalizacji z radarowym pomiarem prędkości. Jestem przekonany, że poprawi to bezpieczeństwo najmłodszych oraz dostarczy komfortu rodzicom, którzy nie będą musieli już więcej zamartwiać się, czy ich dziecko jest bezpieczne w okolicy szkoły. Ze swojej strony dokonaliśmy wszelkich starań, aby zamontowany system świateł był jak najbardziej funkcjonalny, działał niezawodnie i wpływał na bezpieczeństwo. – kończy Robert Andrzejewski.

2012-11-29
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21393883

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno