Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Wyróżnienie dla Powiatu na Targach w Warszawie

Powiat Gnieźnieński otrzymał wyróżnienie „Homo Turisticus” na XII Międzynarodowych Targach Turystycznych T&T Warsaw odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki od 23-25 września br. Wyróżnienie to przyznali organizatorzy targów za najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe.

Powiat Gnieźnieński był obecny na targach warszawskich po raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy Powiat promował się na własnym specjalnie przygotowanym stoisku imitującym stylem chatę biskupińską. Innego typu nowością był udział na powiatowym stoisku zaprzyjaźnionego niemieckiego Powiatu Teltow-Fläming. Partnerzy zza Odry promowali przede wszystkim największą w Europie trasę turystyczną dla rolkarzy.

Stoisko wykonały Warsztaty Szkolne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie.

„Homo Turisticus” jest już drugim wyróżnieniem targowym, które otrzymał Powiat Gnieźnieński. W roku 2002 r. Powiat otrzymał nagrodę publiczności Złoty Hit POLAGRY 2002. Nagroda została przyznana za profesjonalną obsługę stoiska na Targach Polagra – Farm w Poznaniu, różnorodność oferowanych produktów oraz za godne kreowanie marki Powiatu Gnieźnieńskiego.

Celem warszawskich targów turystycznych było zaprezentowanie oferty turystycznej polskich i zagranicznych biur podróży, tour-operatorów, hoteli, przewoźników itp.., oraz całych regionów i państw. Jest to miejsce spotkań profesjonalistów z branży turystycznej, wśród których znajdują się przedstawiciele rządowych organizacji promocji turystyki, narodowych związków biur podróży, organizatorów turystyki biznesowej, tour-operatorów, agentów poszczególnych regionów i hoteli. Targi T&T Warsaw należą do największych tego typu imprez targowych w kraju i w Europie. W roku 2004 na powierzchni 10.000 m2 wystawia się 450 wystawców z kraju i z ponad 50 krajów świata.

Tegorocznym Krajem Partnerskim Targów TT Warsaw są Węgry. Tradycyjnie targi urozmaicają branżowe imprezy towarzyszące: konferencje, seminaria i konkursy.

Honorowy patronat na Targami TT Warsaw Tour & Travel 2004 objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski, zaś Patronat Merytoryczny nad imprezą przyjął Minister Gospodarki i Pracy Jerzy Hausner.

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński jest obecny na największych targach turystycznych w kraju i za granicą. Do najbardziej prestiżowych i najczęściej odwiedzanych należą targi w Berlinie (marzec), Warszawie (wrzesień) i Poznaniu (październik). Odwiedzający stoisko Powiatu Gnieźnieńskiego mogą liczyć na profesjonalną informację turystyczną przekazywaną zarówno ustnie, jak i poprzez szeroką ofertę wydawnictw i folderów w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Hasłem promocyjnym Powiatu Gnieźnieńskiego jest „dobre miejsce, królewska tradycja” nawiązujące do czasów odległych jak i teraźniejszych. Ważnym elementem promocji Ziemi Gnieźnieńskiej jest również promocja całego Szlaku Piastowskiego.
Agnieszka Rzempała-Chmielewska2004-09-28
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21404258

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno