Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Gniezno na małym ekranie w Polsce i … za oceanem

Wkrótce na antenie Programu 1 Telewizji Polskiej oraz w kilku stacjach emitujących programy o charakterze podróżniczym w USA zostanie pokazane Gniezno, jako miejsce gdzie zrodziła się polska państwowość.

W dniu 14 października br., tj. w niedzielę o godz. 13.40 w TVP 1 zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu podróżniczego pn. „Nie ma jak Polska”, który zostanie w całości poświęcony Wielkopolsce. Wśród miejsc, które odwiedziła para znanych i lubianych prezenterów telewizyjnych – Anna Karna i Maciej Orłoś – znalazły się Wzgórze Lecha w Gnieźnie, Stary Rynek i Malta w Poznaniu, osada na kaliskim Zawodziu oraz parowozownia w Wolsztynie i nowo wybudowana przystań w Czarnkowie. Każdy z odcinków serialu to wędrówka po „znanych – nieznanych” miejscach w Polsce , okraszone szczyptą humoru i odkrywczej pasji. Fabuła scenariusza oparta jest na pomyśle wędrówki turystycznym szlakiem. Prowadzący wiodą widzów po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Prezentują lokalne atrakcje i produkty turystyczne, opowiadają związane z nimi ciekawe historie, przedstawiają sylwetki tworzących je, nieprzeciętnych ludzi. Dodatkową atrakcję stanowi element …rywalizacji. Maciej Orłoś i Anna Karna startują w dyscyplinie na ‘najbardziej niekonwencjonalne pokazanie atrakcji turystycznych’. O tym, który z prowadzących jest lepszy w swej roli decydują w głosowaniu sms-owym widzowie. Przegrany musi wykonać wyznaczone wcześniej nietypowe zadanie.

Serial powstaje pod patronatem merytorycznym Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Przy realizacji odcinka wielkopolskiego partnerem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jest Powiat Gniezno.

Przed kilkoma dniami w Gnieźnie przebywała również ekipa realizująca program przyrodniczy Travel Scope nadająca swoje produkcje w tematycznych kanałach telewizji amerykańskiej. Producenci programu Julia i Joseph Rosendo przyjechali na zaproszenie Organizacji Turystycznej w Berlinie, która to w ramach inicjatywy „Partnerstwo Odry” współpracuje z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. Podczas 11 dni zdjęć filmowych kilkuosobowa ekipa odwiedziła wybrane miejsca m.in. w Berlinie, Brandenburgii, Saksonii, na Dolnym Śląsku, w Lubuskim oraz w Wielkopolsce. Oprócz Gniezna amerykańscy dziennikarze odwiedzili Poznań – zafascynowani odległą ponadtysiącletnią historią obu miast związaną z początkami Państwa Polskiego oraz Wolsztyn. Wizyta telewizji amerykańskiej na obszarze nadodrzańskim jest efektem działań promocyjnych „Partnerstwa Odry” nakierunkowanych ma pozyskanie zainteresowania przyjazdem do Polski i Niemiec turystów z dalekich destynacji turystycznych.

‘Partnerstwo Odry’ jest nieformalną międzyregionalną siecią, w której pod hasłem „Granice dzielą – Odra łączy”, w oparciu o projekty współpracują ze sobą województwa Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Dolnośląskie i Lubuskie oraz niemieckie kraje związkowe Berlin, Brandenburgia, Maklemburgia – Pomorze Przednie i Saksonia. Celem tej trans granicznej inicjatywy jest zbudowanie efektywnej regionalnej wspólnoty, która zintegruje region nadodrzański zarówno w sferze politycznej, jak i pod względem infrastruktury oraz stworzenie dynamicznego obszaru gospodarczego, kooperującego w możliwie wielu dziedzinach (źródło: www.oder-partnerschaft.eu)

Udział zarówno w jednym, jak i drugim przedsięwzięciu telewizyjnym jest efektem dobrej współpracy Powiatu Gniezno z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.


2012-09-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21467909

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno