Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Turystyczny Rajd Samochodowy

Z Łubowa do Kłecka, przez Myślęcin, Strychowo, Oborę, Działyń, Pruchnowo, Bielawy, Zakrzewo, Kamionek, Gorzuchowo i Wilkowyję, wiodła trasa Turystycznego Rajdu Samochodowego „Lato’2012” zorganizowanego w ubiegłą niedzielę przez Delegaturę AW Gniezno.

Była to kolejna impreza w ramach cyklu „ Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w turystycznych rajdach samochodowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego w 2012 roku”.

W trakcie pokonywania trasy zgodnie z itinererem załogi miały możliwość zapoznania się z licznymi śladami zdarzeń historycznych i walorami przyrodniczymi dwóch gmin powiatu gnieźnieńskiego: Łubowa i Kłecka. Jest to teren Lednickiego Parku Krajobrazowego. Można tam spotkać prawdziwe pomniki przyrody i takie określenia jak: „Bieszczady Kłeckie”, „Wersal Powiatu Gnieźnieńskiego”, „Szlak Legend i Mitów” czy „Krąg Kamienny”. Kierowcy i piloci załóg wykonywali w wyznaczonych miejscach konkurencje samochodowe i zręcznościowe, a cała załoga wypatrywała punkty kontroli przejazdu i odpowiedzi na pytania dotyczące obiektów mijanych na trasie.

Po podliczeniu wszystkich wyników na mecie rajdu okazało się, że najmniejszą ilość punktów karnych zdobyła załoga w składzie: Artur i Kacper Zybała zam. w Niechanowie, II miejsce przypadło załodze: Maciej i Katarzyna Małeccy z Gniezna, a III miejsce zajęli: Grzegorz i Agnieszka Krencowie z Goślinowa gm. Gniezno.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół Gmin Powiatu Gnieźnieńskiego, który tworzyły załogi: Artur i Kacper Zybała (reprezentujący Gminę Niechanowo), Grzegorz i Agnieszka Krenc (reprezentujący Gminę Gniezno) oraz Grzegorz i Beata Rossa (reprezentujący Gminę Mieleszyn). Pucharem uhonorowano również najlepszą załogę kobiecą : kierowca Monika Zefirian i pilot Ilona Kot.

Po przyjeździe załóg na metę rajdu przeprowadzono dodatkową nieobowiązkową konkurencję przejazdu trasy na hulajnodze w „miasteczku ruchu drogowego” przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Konkurencję tą wygrał Maciej Małecki, drugie miejsce zajął Kacper Zybała, a trzecie przypadło Michałowi Lewandowskiemu.

Zwycięzcy we wszystkich klasyfikacjach, na trzech pierwszych miejscach, otrzymali puchary ufundowane i wręczone przez Burmistrza Gminy i Miasta Kłecko p. Marka Kozickiego. Gośćmi honorowymi imprezy byli : Prezes Automobilklubu Wielkopolski p. Robert Werle, Burmistrz Gminy i Miasta Kłecko p. Marek Kozicki i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku p. Zbigniew Bubacz.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, szczególnie władzom samorządowym gmin Łubowo i Kłecko, Firmie EKOINSBUD p. Piotra Kaczmarka z Gniezna oraz Firmie POL-Car Filia Gniezno za obsługę techniczną rajdu i jednocześnie zapraszają załogi na następny rajd z tego cyklu, który odbędzie się w dniu 9 września br.


2012-08-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21392487

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno