Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Inwestycje drogowe Powiatu Gnieźnieńskiego

Okres letni to najkorzystniejszy czas na prowadzenie budowy, przebudowy i wszelkich prac związanych z modernizacją szlaków komunikacyjnych.

Inwestycje drogowe przeprowadzone w wakacje owocują polepszeniem komfortu uczestników ruchu drogowego w dalszej części roku. Poprawa jakości dróg powiatowych to jedno z głównych działań zapisanych w Planie Rozwoju Lokalnego na lata 2006-2013 dla Powiatu Gnieźnieńskiego. Ich realizacją zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg, którego przedstawiciele wraz z Wicestarostą Robertem Andrzejewskim spotkali się dziś z gnieźnieńskimi dziennikarzami, na przedpołudniowym briefingu prasowym.

- PZD aktualnie powadzi kilka inwestycji - poinformował R. Andrzejewski - Są to: przebudowa drogi powiatowej nr 2289 P (ul. Słowackiego w Gnieźnie), budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z odbudową nawierzchni jezdni i chodnika przy ul. Wschodniej, która jest inwestycją prowadzoną wraz z Miastem Gniezno, wykonanie dokumentacji na przebudowę skrzyżowań na Osiedlu Winiary w Gnieźnie, budowa chodnika w Trzemesznie (Trzemeszno-Miaty), przebudowa drogi Czeluścin-Jarząbkowo, przebudowa drogi w Małachowie Złych Miejsc oraz wykonanie sygnalizacji świetlnej wraz z fotoradarem w miejscowościach: Szczytniki Duchowne i Niechanowo - wymienił Wicestarosta.

- Warto dodać - zaznaczył Szymon Zieliński, Inspektor ds. utrzymania dróg i mostów Powiatowego Zarządu Dróg - że w pierwszym półroczu PZD zrealizował także: remont ul. Poznańskiej i ul. Gnieźnieńskiej w Czerniejewie, wykonanie przełomów na drogach: ul. Fabryczna w Gnieźnie oraz drodze powiatowej nr 2147 P w Łopiennie, remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Cymsa, remont odwodnienia w miejscowości Smolary, remont chodnika przy ul. Chudoby w Gnieźnie oraz bieżące remonty cząstkowe dróg w gminach Powiatu Gnieźnieńskiego - prace utrzymaniowe, remontowe i porządkowe na wszystkich drogach tj.: remonty cząstkowe nawierzchni, remonty chodników i krawężników, remonty odwodnienia, wymiana i regulacja znaków drogowych, przycinanie koron drzew, wycinka krzaków, wycinka drzew, mechaniczne koszenie traw na poboczach, sprzątanie ulic w mieście czyszczenie i naprawa przepustów i kratek ściekowych, studzienek, ścinka i uzupełnianie poboczy, profilowanie dróg gruntowych, kopanie i profilowanie rowów oraz zimowe utrzymanie dróg - zakończył Sz. Zieliński.

Prace związane z remontem dróg powiatu gnieźnieńskiego są niezbędne dla bezpiecznego funkcjonowania uczestników ruchu drogowego, dlatego piesi i kierowcy zgodnie przyznają, że mimo obecnych niedogodności modernizacje szlaków komunikacyjnych to jedne z najważniejszych inwestycji naszego regionu.

2012-07-24
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21405871

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno