Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat Gniezno w grze podczas EURO 2012

W sobotę 9 czerwca do strefy kibica Fan Camp w Poznaniu przy Arenie zawitała gnieźnieńska grupa wojów słowiańskich Comes.  W przeddzień pierwszego meczu odbywającego się w Poznaniu wojowie z Gniezna rozgrzewali kibiców z Irlandii i Chorwacji.

Wojowie z grupy Comes pod wodzą Macieja Kuźniewskiego przybyli do Poznania by zaprezentować licznie zebranej publiczności pokazy walk, średniowieczne rytuały i zwyczaje panujące przed wiekami u współgospodarzy mistrzostw EURO 2012. Na wstępie atmosferę w miasteczku kibiców rozgrzała średniowieczna wróżka odczyniając zaklęcia i wróżby przepowiadające wynik niedzielnego meczu. Największy aplauz zebrały pokazy walk wojów, zarówno tych dojrzałych, jak i małoletnich Polan.

Spektakl poprowadził specjalny wodzirej, który objaśniał w języku angielskim zagranicznym kibicom poszczególne etapy przedstawienia, dzieląc widzów na dwa obozy, spośród których zostało wybranych dwóch pretendentów do stania się prawdziwymi wojami. Ku zaskoczeniu zainteresowanych zostali oni poddani niełatwej próbie czterech żywiołów: ognia, powietrza, wody i ziemi.  Przyszedł również czas na komesalia, zabawę, w której żeńska część grupy Comes razem z ochotnikami spośród publiczności wspólnie zatańczyli taniec „Wódz w grodzie”.

Fan Camp Poznań Arena to druga (po ulokowanej na Placu Wolności) strefa kibica w Poznaniu. Stworzone w Fan Campie specjalne miasteczko dla kibiców będzie czynne do ostatniego meczu EURO 2012 rozgrywanego w stolicy Wielkopolski. Pole campingowe ( dla camperów, przyczep i namiotów) zostało przygotowane dla 3 tys. kibiców. W trakcie pierwszego weekendu EURO irlandzcy i chorwaccy kibice zapełnili Fan Camp w 100%.

Spektakl przygotowany przez wojów z grupy Comes został wykonany na zlecenie Powiatu Gniezno. Powiat wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną przygotował prezentację wizerunkową regionu w celu ukazania potencjału turystycznego Wielkopolski. Kibicom zostały rozdane wielojęzyczne wydawnictwa promocyjne przygotowane specjalnie na EURO 2012 w postaci piłek i wydzieranek, a Powiat Gniezno dystrybuował ulotki w ramach projektu „Tu powstała Polska – promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski”.

Powyższe wydarzenie w Fan Campie to nie jedyna aktywność promocyjna Powiatu Gniezno podczas mistrzostw EURO 2012. Jako członek Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej powiat korzysta z szeroko zakrojonej promocji regionu na tę okoliczność. W porozumieniu z Autostradą Wielkopolską SA w dniach od 9 – 18 czerwca odbywa się dystrybucja ulotek WOT prezentujących najważniejsze atrakcje regionu na punktach poboru opłat na autostradzie A2. Dziennie kierowcom samochodów osobowych wydawanych jest ok. 8 tys. ulotek. Ponadto - na bazie porozumienia z miastem Poznaniem - kolportaż wydawnictw WOT odbywa się poprzez lotne punkty informacji turystycznej organizowane przez miasto Poznań. Działalność informacyjno – promocyjna odbywa się również w punktach Informacji Turystycznej w Poznaniu (na nowym dworcu PKP i w nowej hali przylotów na Lotnisku Ławica w Poznaniu), a także w ośrodku pobytowym dla piłkarzy w Hotelu Remes w Opalenicy oraz w hotelach w Poznaniu.


2012-06-14
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21376403

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno