Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat przy głównych ulicach w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu

Od 1 kwietnia do 30 września 2012 roku w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu na 16 nośnikach jest prowadzona kampania bilbordowa Powiatu Gniezno.

Kampania outdoor’owa powiatu jest realizowana w ramach projektu unijnego pn. „Tu powstała Polska – promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski”.

Wybór tych trzech miast jest zgodny z wynikami badań ruchu turystycznego w Wielkopolsce, z których wynika, że mieszkańcy Dolnego Śląska, Łódzkiego i Pomorza są turystami najchętniej i najliczniej przyjeżdżającymi do Wielkopolski (badania zostały przeprowadzone w roku 2011 na zlecenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, jako jedno z zadań projektu unijnego w ramach działania 6.1 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pn. „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski” – dokument w wersji cyfrowej stanowi załącznik do materiału prasowego z konferencji prasowej).

Warto dodać, że wybrane miasta na przeprowadzenie kampanii outdoor’owej powiatu to trzy z sześciu miast, które wybrano również do realizacji kampanii informacyjno – promocyjnej poprzez emisję spotu w telewizjach regionalnych (o czym mowa w pkt. IV niniejszego materiału). Warto zaznaczyć, że Gdańsk i Wrocław to również miasta, w których będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy EURO 2012.

Kampania outdoor’owa Powiatu Gnieźnieńskiego odbywa się za pośrednictwem trzech spójnych ze sobą reklam billbordowych o powierzchni 600 cm x 300 cm, wg następującej specyfikacji:
  • w Gdańsku 3 podwójne bilbordy ( 6 pojedynczych)
  • we Wrocławiu 3 podwójne bilbordy ( 6 pojedynczych)
  • w Łodzi 2 podwójne bilbordy ( 4 pojedyncze)
Wybrane lokalizacje w w/w miastach to takie, gdzie obserwuje się znaczący ruch tranzytowy z północy na południe kraju, i w drugą stronę. W projekcie założono, że reklama powiatu winna trafić do jak największej ilości osób w sposób jak najbardziej skuteczny, przez co będzie ona zlokalizowana na nośnikach przez okres 6 miesięcy (od 1 kwietnia do 30 września 2012).

Przypomnijmy, Powiat Gnieźnieński realizuje od początku stycznia 2011 roku projekt unijny pn. „Tu powstała Polska – promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, działanie 6.1 Turystyka, schemat II – promocja i informacja turystyczna. Wartość projektu na etapie jego opracowywania została oszacowana na poziomie 1 365 361 zł, z czego wysokość unijnego dofinansowania wynosi 85%. Projekt Powiatu Gnieźnieńskiego został oceniony przez Komitet Oceny Projektów, składający się z niezależnych ekspertów w dziedzinie turystyki, jako najlepszy w całym regionie, co zaowocowało pierwszym miejscem na liście projektów zarekomendowanych do dofinansowania przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt składa się z kilku zadań, które będą realizowane do końca września 2013 roku.

Niezwykle ważnym aspektem projektu pn. „Tu powstała Polska – promocja kulturowego produktu turystycznego Powiatu Gnieźnieńskiego, wizerunkowego produktu Wielkopolski” jest to, że projekt ten jest adresowany do mieszkańców Polski i potencjalnie zainteresowanych przyjazdem do Gniezna i Wielkopolski turystów z zagranicy. Odbiorcą niniejszego projektu nie są mieszkańcy Powiatu Gnieźnieńskiego.

Głównym przesłaniem projektu jest ugruntowanie marki Powiatu Gniezno na zewnątrz jako miejsca ‘gdzie powstała Polska’. Projekt ma rozbudzić w ostatecznych odbiorcach poszczególnych działań pozytywne uczucia i emocje, chęć bliższego poznania, umiejętność właściwego skojarzenia specyfiki miejsca, co ostatecznie ma wpłynąć na wzrost przyjazdów turystów do Gniezna i na Szlak Piastowski.2012-05-30
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 11-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21352124

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno