Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Piastowski Festiwal Wodny – „U źródeł polskości”

W sobotę 26 maja br. nad jeziorem Kłeckim w powiecie gnieźnieńskim odbędzie się pierwsza edycja Piastowskiego Festiwalu Wodnego - „U źródeł polskości”

Hasło promujące majowe wydarzenie nawiązuje do projektu „Tu powstała Polska”, realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Dariusz Pilak Starosta Gnieźnieński.

Ideą Festiwalu jest promocja walorów turystycznych gmin Kłecko i Mieleszyn oraz powiatu gnieźnieńskiego. Ponadto Festiwal ma wymiar historyczny. Jednym z jego celów jest pokazanie, że to w naszym regionie są źródła polskości, że tutaj narodziło się Państwo Polskie. Trzeci element to turystyka. Festiwal ma zaprezentować wszystkie rodzaje turystyki uprawianej w naszym powiecie, czyli: kajakarstwo, żeglarstwo, turystyka piesza, rowerowa i lotnicza – dodał.

Organizatorzy Festiwalu zadbali, by jego uczestnicy nie nudzili się nawet przez chwilę. Jak poinformował Karol Soberski – pomysłodawca przedsięwzięcia, wśród atrakcji Festiwalu znalazły się m.in. koncerty: Zbigniewa Wodeckiego, duetu akordeonistów „Bayan Brothers” oraz Samorządowej Orkiestry Dętej Miasta Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego, a także Piastowskie Prezentacje Kulturalne, czyli blok występów scenicznych lokalnych ośrodków kultury. Miłośników sportu przyciągnie z pewnością Marcin Bugajewski – Mistrz Świata w trialu, który podczas Festiwalu podejmie próbę pobicia rekordu Europy w skoku wzwyż na rowerze. Regaty Żeglarskie „O Piastowską Koronę” ufundowaną przez Starostę Gnieźnieńskiego oraz Festiwal Latawca i pokazy lotnicze, to kolejne z propozycji dla aktywnych. Nie zabraknie również mniej ekstremalnych doznań: Giełda Bolesławowska, Pieszy Rajd Piastowski do „Tarczy Olbrzyma”, prezentacje i zajęcia edukacyjne przygotowane przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, możliwość zwiedzenia z przewodnikiem miasta Kłecka, czy Wielkopolska Giełda Turystyczna – to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych dla uczestników Festiwalu.

Mecenasem Piastowskiego Festiwalu Wodnego jest Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko i Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn, a Patronem Honorowym - Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński. Patronat merytoryczny nad częścią turystyczną Festiwalu sprawuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna, natomiast patronem merytorycznym części historycznej Festiwalu jest Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu – Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie.

Najnowsze informacje dotyczące „Piastowskiego Festiwalu Wodnego” dostępne są na: www.piastowskakorona.pl2012-04-20
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Środa 13-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21386532

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno