Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Rusza „Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”

W styczniu br. rozpoczną się eliminacje do „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”.

Wspólna inicjatywa Towarzystwa Żużlowego „START” Gniezno i Powiatu Gnieźnieńskiego jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu i ma na celu promocję żużla we wszystkich jego gminach.

„Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” zostanie rozegrany w trzech etapach. W ramach pierwszego etapu odbędzie się 10 pisemnych eliminacji (po jednej w każdej z gmin powiatu gnieźnieńskiego). Eliminacje będą organizowane przy okazji spotkań z przedstawicielami Startu Gniezno. Będzie mogło wziąć w nich udział po 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkałych na terenie danej gminy. Po trzech najlepszych uczestników każdej z Eliminacji, utworzy reprezentację swojej gminy. Reprezentacje Gmin zmierzą się w drugim etapie – Finale Powiatowym. 10 trzyosobowych Reprezentacji będzie rywalizowało w bezpośrednim pojedynku, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Zwycięska reprezentacja zdobędzie przepustkę do trzeciego i ostatniego etapu – Wielkiego Finału. W Wielkim Finale turnieju, który odbędzie się w Centrum Kultury „Scena to Dziwna” 3 lutego, zwycięska reprezentacja gminy zmierzy się z trzyosobową reprezentacją Towarzystwa Żużlowego „START” Gniezno.

Turniej zostanie rozegrany pod oficjalnym patronatem Starosty Gnieźnieńskiego, Dariusza Pilaka, który chciałby dalej rozwijać współpracę Powiatu z Towarzystwem Żużlowym „Start”: To pierwsza tego typu inicjatywa skierowana specjalnie dla kibiców „czarnego sportu” przez instytucję publiczną. Jestem przekonany, że tysiące fanów Startu – mieszkańców nie tylko Gniezna, ale i dziewięciu pozostałych gmin Powiatu Gnieźnieńskiego wezmą udział w realizacji tego wyjątkowego projektu. Powiat Gnieźnieński od lat wspiera Towarzystwo Żużlowe „Start”, jednak w roku 2012 postanowiliśmy przybliżyć nieco naszą współpracę. Wspólny projekt pod nazwą: „Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” jest więc pierwszym krokiem ku wzmacnianiu naszych relacji. Mam nadzieję, że konkurs cieszył się będzie zainteresowaniem miłośników speedway`a, a atrakcyjne nagrody usatysfakcjonują zwycięzców. Wszystkim uczestnikom życzę dobrej zabawy oraz powodzenia w trakcie turniejowych zmagań.

Kulisy organizacji oraz cele turnieju, przybliżył prezes TŻ „Start”, Arkadiusz Rusiecki: Pomysł na turniej zrodził się podczas wspólnych rozmów przedstawicieli klubu i Starostwa. Podczas rozmów na temat organizacji spotkań z kibicami w każdej z gmin naszego powiatu, powstała idea stworzenia czegoś w rodzaju olimpiady wiedzy żużlowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które znajdują się pod auspicjami Starostwa. Jako Towarzystwo Żużlowe „Start” zajęliśmy się przede wszystkim stroną merytoryczną przedsięwzięcia – tu mogę zdradzić, że testy przygotowane na pierwszy etap turnieju na pewno nie będą należały do najłatwiejszych ale chcemy, by do kolejnego etapu awansowali naprawdę najlepsi. Jestem pewien, że turniej oprócz możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia atrakcyjnej Nagrody Głównej, będzie świetną okazją do jeszcze większej promocji Startu Gniezno jako klubu nr 1 w Powiecie Gnieźnieńskim. Zarówno wśród młodzieży biorącej w nim udział, jak i pośrednio, wśród ich rodziców.

Dla uczestników „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”, przygotowano atrakcyjne nagrody. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do Finału Powiatowego otrzymają zestawy upominków od Powiatu Gnieźnieńskiego i TŻ „Start” Gniezno. Drużyna, która znajdzie się w Wielkim Finale, w przypadku pokonania reprezentacji Startu Gniezno, otrzyma Nagrodę Główną – 3 karnety na Trybunę Główną, na wszystkie imprezy organizowane przez Towarzystwo Żużlowe „Start” w sezonie 2012. W wypadku przegranej rywalizacji z reprezentacją Startu, Finaliści otrzymają Nagrodę Pocieszenia w postaci 3 karnetów ulgowych na 7 meczów rundy zasadniczej.

Nagrodą-niespodzianką ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie będą trzy vouchery na „Jazdę Bolidem rodem z F1 – Co–Drive”, czyli wyjątkowa możliwość wcielenia się w rolę pilota profesjonalnego kierowcy wyścigowego, podczas około godzinnego pobytu na poznańskim torze. Zwycięzcy Turnieju będę mieli więc okazję poczuć adrenalinę porównywalną do emocji towarzyszących gnieźnieńskim żużlowcom podczas walki o ligowe punkty.

Regulamin „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” dostępny jest tutaj.

2012-01-06
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Sobota 25-11-2017 r.    Licznik Odwiedzin21147854

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno