Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Starostwo otwarte na sztukę - wyjątkowa wystawa Elli Binkowskiej

Wystawa prac Elżbiety Elli Binkowskiej była jedną z atrakcji ubiegłotygodniowych "Drzwi Otwartych", połączonych z uroczystym oddaniem do użytku nowego budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Twórczość artystki, która na całym świecie spotyka się z wielkim entuzjazmem oglądających, po raz pierwszy zagościła w urzędzie.

Urodzona w Gnieźnie malarka od ponad dwudziestu lat tworzy niezwykłe dzieła, które odnaleźć można w najodleglejszych zakątkach świata. Jej prace, zarówno obrazy przedstawiające naturę, portrety, architekturę, czy też ilustracje tworzone niepowtarzalną autorską techniką, której nikt jeszcze nie nazwał, zasługują na porównanie do artystów rangi Józefa Wilkonia. Niezwykła lekkość kompozycji wypełniona błyskami różnokolorowych świateł przyciąga uwagę bywalców amsterdamskich kawiarni i galerii od wielu już lat, gdyż to właśnie z Holandią Ella związała się, szukając tam inspiracji.

Utalentowana gnieźnianka studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1994 roku obroniła dyplom z grafiki (serigrafia), a jako aneks do dyplomu zaprezentowała ilustracje. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją i książką autorską. Miała wiele indywidualnych wystaw w kraju, a także w Holandii i Niemczech. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach za granicą m.in. w Holandii, Francji, Niemczech, Dani, Anglii, Kanadzie i Japonii. W swoim dorobku posiada także kilkaset ilustracji wykonanych w różnych technikach. Malarstwo jest jej pasją.

Elżbieta Binkowska to także świetny pedagog. Jest współautorką dwóch podręczników do plastyki. Lubi pracować z dziećmi, chętnie prowadzi plenery i różnego rodzaju warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży m.in. Biennale Sztuki dla dziecka w Poznaniu. Na co dzień związana jest między innymi z Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, gdzie raz w miesiącu prowadzi autorski projekt „ABC plastyczne”.

Wystawa zorganizowana specjalnie z okazji „Dni Otwartych” w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, to wspólny projekt artystki i CK „Scena to dziwna”. Nazwana od tytułu jednego z obrazów „Życie jest smaczne” była zbiorem dzieł inspirowanych codziennością.To co pragnę przekazać to przede wszystkim nieskomplikowana afirmacja życia – mówi o swojej twórczości Elżbieta Binkowska. Drobne zdarzenia codziennego życia, zwyczajne na pozór przedmioty, przetworzone ręką artysty zyskują inną rangę. W równym stopniu zachwyca mnie rzodkiewka, kapusta, obuwie, piękne kwiaty jak i codzienna filiżanka kawy. Wszystko jest pretekstem do tworzenia. Chcę zerwać z powszechnym wizerunkiem nawiedzonego artysty z rozwianym włosem, który musi czerpać inspiracje wprawiając się w skrajne stany emocjonalne za pomocą różnych używek. Dla mnie tworzenie jest zwyczajną codzienną pracą, wymagającą ogromnej dyscypliny i poddaniu się prawdzie otaczającej nas natury - podkreśla.

Wyjątkowy wernisaż, który skupił uwagę mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, okazał się nie tylko organizacyjnym sukcesem, ale i znakomitą promocją sztuki łączącą oficjalną uroczystość z samorządowym festynem.

- (…) wystawa pokazuje dom, w którym znajdują się przedmioty stare i nowe, tak jak ten urząd ze starego rozbudowany ku nowemu, właśnie w tej oprawie, którą teraz możemy zobaczyć. Chcieliśmy w ten sposób nawiązać, że pamiętamy w jakich warunkach pracowaliśmy przez szereg lat i podziękować za to, że udało się ten obiekt stworzyć, wszystkim, również poprzednikom, poprzedniemu staroście, poprzedniemu zarządowi, który to działanie rozpoczął i obecnemu zarządowi za doprowadzenie tego przedsięwzięcia do końca – podsumował to niecodzienne wydarzenie Starosta Gnieźnieński, Dariusz Pilak.


2011-10-19
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21370072

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno