Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Biznesowa promocja powiatu na Expo Real 2011

Powiat Gnieźnieński wraz z Gnieźnieńską Agencją Rozwoju Gospodarczego, w ramach której działa Centrum Obsługi Inwestora, promowali po raz kolejny tereny inwestycyjne (30 ofert) będące w bazie COI na targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego możliwe było wystawienie ofert terenów inwestycyjnych z powiatu. Targi odbywały się w dniach 4 – 6 października 2011 roku. Wyjazd organizowany był w  ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce”.

Oprócz naszego powiatu na stoisku Wielkopolski wystawiały się: Miasta Poznań, Śrem, Konin, Jarocin, Gmina Stare Miasto, Powiat Szamotuły, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska.

Na Expo Real 2011 wystawiało się 1.610 podmiotów z 34 krajów. Tegoroczne targi odwiedziło 37.000 osób, z czego 19.000 stanowili uczestnicy z branży i 18.000 byli to przedstawiciele wystawiających przedsiębiorstw. Osoby odwiedzające pochodziły w głównej mierze z Niemiec. Warto zauważyć, że zwiedzający pochodzili z 72 różnych krajów, a w pierwszej dziesiątce krajów pochodzenia dla odwiedzających były w dalszej kolejności - Wielka Brytania, Holandia, Austria, Szwajcaria, Francja, Polska, USA, Czech, Rosji Federacja i Luksemburgu. 

Celem wyjazdu było stworzenie możliwości nawiązania przez jednostki samorządu terytorialnego bezpośredniego kontaktu z inwestorami i zwiększenie ich zdolności promocyjnych.

Nasi przedstawiciele w osobach Juliusza Trojanowskiego i Radosława Gaca przeprowadzili szereg biznesowych rozmów. Na szczególną uwagę zasługują trzy tematy. Pierwszy dotyczył budowy hotelu sieciowego w Gnieźnie przez francuską firmę oferującą docelową cenę trzyosobowego pokoju w granicach 120,00 zł. Kolejne spotkanie odbyło się z przedstawicielem funduszu inwestycyjno kapitałowego i dotyczyło ulokowania środków finansowych w przedsięwzięcia deweloperskie na terenie naszego miasta. Kolejna bardzo ważna rozmowa to kontynuacja rozmów z austriacką firmą na temat budowy wielopoziomowego parkingu w Gnieźnie.


"Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego"2011-10-13
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 18-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21452355

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno