Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Powiat dla wodniaków i motorowodniaków

Dnia 19 lipca 2011r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie dotyczące dorzecza rzeki Wełny, na które przybyli przedstawiciele województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Wiąże się to z tym, że wspomniany obszar wodny wpisuje się w szerszy projekt jakim jest Wielka Pętla Wielkopolska.

Wielka Pętla jest szlakiem wodnym liczącym około 690 kilometrów, spinającym Bydgoszcz, Konin, Poznań i Gorzów Wielkopolski. Styka się ona również z Pętlą Bałtycką, umożliwiając tym samym żeglugę między Gorzowem Wielkopolskim, Szczecinem, Świnoujściem, Gdynią, Gdańskiem i Bydgoszczą. Dzięki połączeniu z Wisłą z jednej strony oraz z Odrą z drugiej strony staje się ona natomiast szlakiem wodnym, którym można dotrzeć do takich miast jak Berlin, Amsterdam, Rotterdam, Paryż, czy Wiedeń.

Inicjatorami spotkania byli Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak oraz Senator RP Piotr Gruszczyński. Wśród zaproszony gości znaleźli się przedstawiciele samorządów, prywatnych przedsiębiorców, jednostek naukowo-badawczych, a także środowisk wodniaków i motorowodniaków z czterech powiatów: gnieźnieńskiego, wągrowieckiego, obornickiego i żnińskiego.

Jako pierwsi głos zabrali Paweł Czudowski - Komandor Gnieźnieńskiego Klubu Turystyki Wodnej PTTK "Horyzont" oraz Kazimierz Mazur - Wicekomandor tego klubu, którzy zaprezentowali zgromadzonym gościom obszary wodne wpisujące się w projekt Wielkiej Pętli Wielkopolskiej na terenie powiatu gnieźnieńskiego i powiatów ościennych. Następnie Agnieszka Rzempała-Chmielewska - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przybliżyła wszystkim zebranym tematykę klastrów i klasteringu. Kolejnymi prelegentami byli goście z Piły: Piotr Głowski - Prezydent Miasta Piły oraz Grzegorz Marciniak - Prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, którzy omówili kolejno idee leżące u podstaw powołania samorządowo-biznesowego klastra turystycznego w Pile i program działania Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski "Dolina Noteci" na lata 2010-2012 oraz sposób i stopień jego realizacji.

Meritum spotkania było wystąpienie Juliusza Trojanowskiego - Prezesa Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i Agnieszki Rzempała-Chmielewskiej - Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju. Zaprezentowali oni inicjatywę powstania powiązań kooperacyjnych dotyczących szlaku wodnego dorzecza rzeki Wełny. Pomysł ten zrodził się w związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego naborem wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr 12/I/2011 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na działanie 1.6 "Rozwój sieci i kooperacji". Wniosek w ramach powyższego naboru zostanie złożony do dnia 29 lipca 2011r. przez Gnieźnieńską Agencję Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

2011-07-26
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21376342

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno