Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Urodzinowa Noc Muzeów

Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprasza na wyjątkową Urodzinową Noc Muzeów 14 maja 2011 r. Tegoroczny program związany jest z Jubileuszem 55-lecia powstania Muzeum. Czeka Was sentymentalna podróż po muzeum z dawnych lat, spotkania z pracownikami muzeum oraz warsztaty dla dzieci.

O godzinie 23.00 wielki finał, podczas którego przy urodzinowym torcie obejrzymy widowiskowy pokaz laserowy „15 minut dla Muzeum”. Tej Nocy na ulice Gniezna wyjedzie specjalny autobus „Ogórek”, którym będzie można dojechać do Muzeum. Zachęcamy Was również do umieszczania życzeń dla Muzeum na naszym profilu na Facebooku oraz na specjalnej konstrukcji, która od 9 maja (poniedziałek) stanie na gnieźnieńskim Rynku.

Urodzinowa Noc Muzeów to przede wszystkim niecodzienne pokazy przygotowane przez pracowników Muzeum Początków Państwa Polskiego. W dowcipnej aranżacji zaprezentują się działy: archeologiczny, historyczny, konserwacji, edukacji i biblioteki. Przy każdym stoisku będzie można spróbować swoich sił w muzealnych warsztatach. Zapraszamy również na spotkania poświęcone historii Muzeum a także naszym planom powstania Muzeum Polonii. Podczas tej niezwykłej nocy zamienimy dzieci w „poszukiwaczy skarbów” i razem z Józefem Kostrzewskim odkryjemy muzealne tajemnice. Przy użyciu kartonowych pudeł zbudujemy „wymarzone muzeum” a przy okazji poznamy Wasze opinie na temat tego, jak Muzeum powinno wyglądać i co w nim powinno się znajdować.

W trakcie tej Nocy znosimy wszelkie „muzealne zakazy”. Nie przejmujcie się „Zakazem fotografowania”, liczymy że zrobicie mnóstwo zdjęć. Zachęcamy, abyście swoje fotografie z Nocy Muzeów umieszczali na naszym profilu na Facebooku. Przygotowaliśmy dla Was także specjalnie tablice z archiwalnymi fotografiami do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Znosimy również „Zakaz dotykania zabytków” i gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach przygotowanych przez pracowników muzeum. Wykonacie konserwację naczyń glinianych i kafli średniowiecznych a nawet własnoręczny rysunek z wykopalisk. Jedyny obowiązek to założenie filcowych kapci, ale w dzisiejszych czasach może to być niezwykła atrakcja.

Zanim jednak nadejdzie 14 maja, proponujemy Wszystkim wspólną zabawę. Od 1975 roku na placu przy Muzeum stoi pomnik Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Jest to dzieło artysty-rzeźbiarza Józefa Kopczyńskiego. Rzeźby mają ponad 4 metry wysokości i stwarzają wrażenie nieco posępnych. Tej wyjątkowej Nocy chcemy je trochę rozweselić i nadać kolorów. Zaprojektujcie dla Pomnika kostium. Liczymy na szalone i kolorowe projekty, najlepsze zaprezentujemy podczas Nocy Muzeów. Wzoru Pomnika szukajcie na ulotkach lub pobierzcie z naszej strony internetowej www.mppp.pl

Muzeum Początków Państwa Polskiego
ul. Kostrzewskiego 1, Gniezno
Kontakt: Magdalena Robaszkiewicz
61 426 46 41 w. 209
503 074 3072011-05-09
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21397091

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno