Strona główna Mapa serwisu Kontakt
                   W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

„Ekoludek na szóstkę”

W dniu 29 marca 2011 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gnieźnie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Przyroda choruje-przyjaciół potrzebuje”.

Konkurs został zorganizowany przez Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Idea konkursu opiera się na kształtowaniu odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, rozwijaniu wyobraźni i rozbudzaniu zainteresowań przyrodniczych. Konkurs z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem i spotyka się z aprobatą wśród placówek oświatowych o czym świadczy 96 prac plastycznych nadesłanych z 8 placówek: SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW nr 1 z Gniezna, SOSW z Kłecka, ZSS im. J. Korczaka z Gniezna, WTZ z Kłecka, WTZ z Gniezna oraz po raz pierwszy z powiatów sąsiednich - SOSW ze Słupcy i ZSS z Wrześni. Wszystkie prace zachwycały nie tylko ciekawym ujęciem tematu, wysokimi walorami dydaktycznymi czy estetycznymi, ale wykazały duże zaangażowanie uczestników i opiekunów w konkurs.

Po wnikliwych obradach komisja konkursowa przyznała:
 1. 3 nagrody główne
  I miejsce: Patryk Menes ZSS Września
  II miejsce: Damian Bartczak ZSS Września
  III miejsce: Paulina Kozłowska SP 14 SOSW nr 2 Gniezno

 2. 4 nagrody specjalne
  - od Przewodniczącego Komisji dla Krzysztofa Madajewskiego
  - od Dyrektora SOSW nr 1 w Gnieźnie dla Dawida Gizickiego
  - od członka Komisji P. Ewy Menz dla Wojciecha Soboty
  - od Komisji dla Pani Barbary Woźniak za walory dydaktyczne pracy Igora Wróblewskiego.

Ze względu na umiejętność przekazania nabytych wiadomości oraz wyrażanie uczuć w różnych formach ekspresji upominki otrzymali wszyscy ekologiczni artyści biorący udział w konkursie.

Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak pogratulował uczestnikom pomysłowości i podziękował za barwną oprawę, inscenizację oraz projekty plastyczne. „Jeżeli jesteśmy nastawieni do przyrody pozytywnie i działamy na jej rzecz szanując ją, to ona odpłaca się wielokrotnie człowiekowi dając z siebie bardzo wiele cennych momentów, sytuacji, które pozwalają nam funkcjonować” – podkreślił Starosta.

Uroczystość wzbogaciły Eko-prezentacje sceniczne. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Słupcy wystąpili z repertuarem pt.: „Czysta woda zdrowia doda”. Dzieci ze SOSW nr 1 ukazały jak ważna jest troska o lasy w przedstawieniu pt. „Las chroni nas - my chrońmy las”. Wiadomości przyrodnicze „Z ostatniej chwili” zaprezentowali wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna, a uczniowie ze SOSW nr 2 opowiedzieli „O tym, jak fabryka mała okolice zatruć chciała”. Eko-prezentacje sceniczne zakończyła piosenka „Fajny Chłop” wykonana przez SOSW Kłecko.

Program uroczystości obejmował także zwiedzanie galerii prac. Jak w latach ubiegłych mieszkańcy Gniezna i okolic będą mogli zwiedzić wystawkę pokonkursową prac. W tym roku taka ekspozycja będzie przygotowana w Bibliotece Publicznej w Gnieźnie.

Uczestnicy po wystąpieniach, z uśmiechem na twarzy, tradycyjnie udali się na zasłużony Eko-poczęstunek i zapewniali, że w wiosennym nastroju będą czekać na kolejną edycję.2011-03-31
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 17-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20662608

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno