Strona główna Mapa serwisu Kontakt
WKU Konin – nabór do służby przygotowawczej     "Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach” na półmetku

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu już po raz drugi zorganizował konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach” adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Rywalizacja i wiedza tak jak w roku ubiegłym połączona była z lekcjami europejskimi. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tematyką Unii Europejskiej, a zwłaszcza Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007-2013. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap polegał na przeprowadzeniu lekcji europejskich w szkołach, które zgłosiły swój udział w konkursie. W miesiącach październiku i listopadzie 2010 roku konsultantki Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie przeprowadziły Lekcje Europejskie w następujących szkołach: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, w Zespole Szkół Zawodowych nr 14 w Gnieźnie, w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Orchowie, w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach oraz w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek w Poznaniu.

W Lekcjach Europejskich przeprowadzonych przez Punkt Informacyjny FE w Gnieźnie wzięło udział łącznie 390 uczniów. Konsultantki Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na zajęciach omówiły istotę działania PIFE, przedstawiły prezentację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, przeprowadziły analizę wniosku do konkursu oraz przekazały materiały informacyjno – promocyjne. Drugi etap konkursu polegał na przesłaniu do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie wypełnionych przez uczniów uproszczonych wniosków wraz z prezentacją oraz zgodą na udział w konkursie. Łącznie do Punktu wpłynęło 39 wniosków. Wnioski wraz z wizualizacją opisują to, co uczniowie chcieliby zmienić w swojej najbliższej okolicy, dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pomysły obejmują m.in. inwestycje związane z edukacją, sportem, ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorstwa lub ośrodka zdrowia. Wśród prac przeważały prace plastyczne, ale pojawiły się również wielkoformatowe makiety i prezentacja multimedialna w technice 3D.

Wszystkie prace zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Spośród nadesłanych przez uczniów wniosków Komisja oceniająca wybierze 3 zwycięskie. Na najlepszych czekają nagrody: za zajęcie I miejsca: aparaty cyfrowe, za zajęcie II miejsca: odtwarzacze mp3, za zajęcie III miejsca: multimedialne kursy języka obcego, a także zestawy gadżetów. Szkoła, której uczniowie zajmą I miejsce, otrzyma tablicę interaktywną. Termin rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród w marcu 2011 r.


2011-01-21
  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Czwartek 14-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21402524

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno