Strona główna Mapa serwisu Kontakt
Bezpłatne badania mammograficzne                        W związku z nawałnicą, która miała miejsce 11 sierpnia b.r. istnieje możliwość uzyskania zasiłku celowego dla osób lub rodzin najbardziej poszkodowanych. Wszelkich informacji udzielają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie i urzędy gmin w zależności od miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej. Informacji udziela także Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w godz. 7.30-15.30 TEL 61 424 66 22, po godzinach pracy 508049106         Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                        Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem               Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gnieźnie        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

Konferencja podsumowująca działalność Centrum Aktywizacji Zawodowej.

Dziś w hotelu Nest odbyła się konferencja z udziałem przedsiębiorców z terenu powiatu gnieźnieńskiego, podsumowująca działalność Centrum Aktywizacji Zawodowej. Na spotkaniu obecny był również starosta gnieźnieński - Dariusz Pilak.

Zebranych gości powitała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Matczak. Starosta Dariusz Pilak wyraził zadowolenie z licznej obecności przedsiębiorców oraz przedstawicieli gnieźnieńskich instytucji państwowych. Zaznaczył, że współpraca przedsiębiorców z PUP daje wymiernie wyniki oraz rokuje pozytywnie na dalszy rozwój gospodarczy powiatu gnieźnieńskiego. Starosta podkreślił, że liczy na dalszą współprace i że Powiatowy Urząd Pracy otwarty jest na wszelkie sugestie, które ma nadzieję można będzie zrealizować. Życzył także wszystkim zebranym wymiernych efektów ekonomicznych w 2011 roku.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna przedstawiona przez Renatę Kościelniak - kierownika Centrum Aktywizacji Zawodowej. Centrum powstało 29.12.2009 roku posiadając na starcie 193.054,05 zł środków do wykorzystania, w tym ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie - 38.610,81 zł oraz z Funduszu Pracy - 154.443,24 zł. W ramach działalności centrum zrealizowano następujące zadania: utworzono punkt informacyjny, wyremontowano parter budynku przy ul. Sobieskiego i dostosowano do istniejących wymagań, zakupiono sprzęt - komputery, skanery, drukarki, itp., zainstalowano system kolejkowy, zainstalowano 10 infokiosków w gminach: Niechanowo, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Kłecko, Trzemeszno, Mieleszyn oraz Czerniejewo.

Zakres zadań CAZ opiera się na szeroko pojmowanym doradztwie zawodowym, włączając w to pośrednictwo pracy, instrumenty rynku pracy - szkolenia, staże, dotacje oraz doposażenie miejsc pracy. W 2009 roku PUP w Gnieźnie wziął udział w programie "Profesjonalna kadra" z którego uzyskał 941.176047 zł na dodatkowe zatrudnienie 6 pośredników oraz 4 doradców zawodowych.

Środki Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie w roku 2010 plasowały się następująco: 16.383.224,70 zł, z czego: 8.770.600 zł to środki krajowe, 7.612.624,70 zł to środki pozyskane z Unii Europejskiej i rezerwy ministerialnej. Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie może się pochwalić dużą ilością wykonanych zadań dzięki środkom pozyskanym, o które na bieżące występuje. Niestety nie zawsze udaje się je uzyskać.

2010-12-15

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Poniedziałek 23-10-2017 r.    Licznik Odwiedzin20752987

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno