Strona główna Mapa serwisu Kontakt
"Pomoc zimowa dla osób bezdomnych"            Bezpłatne badania mammograficzne     Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa                 Informacja - wykaz nieruchomości Powiatu do oddania w najem Program Profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej - zapraszamy na bezpłatne badania                   Informacja KRUS - bezpieczeństwo pracy z nawozami i środkami ochrony roślin       Oferta Liceów Ogólnokształcących               Informacja PUP w Gnieźnie - WRPO III        Informacja PUP w Gnieźnie - POWER III        Odra - informacja             Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gnieźnieńskiego w roku 2017       Programy profilaktyczne realizowane w ramach NFZ           

ZSP nr 2 wzbogaciła się o kolejny sprzęt lotniczy

W 2008 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie został uruchomiony nowy kierunek kształcenia – technik mechanik lotniczy.

Szkoła przygotowując się do otwarcia tego kierunku, systematycznie pozyskiwała sprzęt niezbędny do nauki zawodu. W tym tygodniu, placówka otrzymała kolejną partię sprzętu. W zdecydowanej większości, są to nowe części, które zostały pozyskane z likwidowanych przez wojsko magazynów w Krakowie, Mirosławcu i Kutnie. Wszystkie części zostały szkole nieodpłatnie przekazane przez Dowództwo Sił Powietrznych Wojska Polskiego. Łączna wartość dotychczas przekazanego sprzętu wynosi ponad 30 mln złotych. Wkrótce do szkoły zostaną również dostarczone bardzo cenne części z bazy lotniczej w Powidzu - narzędzia obsługowe, tablice szkoleniowe oraz przyrządy diagnostyczne. Głównym sprzętem lotniczym jakim aktualnie szkoła dysponuje są dwa samoloty: Su-22 i TS-11 Iskra oraz części od samolotów An-26, Su-22 i MiG-21.

We wrześniu br. uczniowie 2 klasy technikum, kierunku technik mechanik lotniczy, rozpoczęli praktyczną naukę zawodu. Wkrótce zostanie podpisane porozumienie o współpracy ze Szkołą Orląt w Dęblinie. Jak wskazuje dyrektor ZSP nr 2 Sylwester Sip, szkoła ma już podpisane stosowne porozumienie z dowództwem 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. - W ramach tych porozumień uczniowie będą poznawać tajniki zawodu zarówno w bazie w Powidzu jak i w szkole w Dęblinie. W tym roku szkolnym, główny nacisk został położony na naukę teoretyczną zawodu wzbogaconą zajęciami praktycznymi na terenie szkoły.

Aktualnie w ZSP nr 2 są remontowane dwie duże hale o powierzchni 200 m2. Do jednej z tych hal zostanie przeniesiony samolot TS-11 Iskra, a uczniowie w ramach praktyk będą wykonywali różne czynności obsługowe tej maszyny. W drugiej hali natomiast będą się odbywały zajęcia z obróbki skrawaniem mechanicznym.

Władze szkoły czynią starania aby absolwenci placówki poza wiedzą zdobywali również cenne uprawnienia zawodowe. - Prowadzimy rozmowy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Czynimy starania, aby naszym uczniom, którzy będą ubiegać się o międzynarodowy certyfikat PART 66, został zaliczony okres nauki w szkole. Są to bardzo elitarne i ważne kwalifikacje dla mechanika lotniczego - wskazuje dyrektor Sylwester Sip.

Otwarcie nowego kierunku technikum oraz pozyskanie przez ZSP nr 2 znacznej ilości sprzętu lotniczego to tylko nieliczne zmiany jakie się dokonały w szkole w okresie ostatnich czterech lat. - W 2007 roku warsztaty szkolne zostały przekształcone w Centrum Kształcenia Praktycznego. Został również utworzony Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. W szkole wprowadzono monitoring wizyjny oraz dziennik elektroniczny, w połowie klas zostały zainstalowane projektory, sale multimedialne wyposażono w tablice interaktywne – wymienia Sylwester Sip. - Wiele inicjatyw udało się zrealizować dzięki dobrej współpracy z organem prowadzącym czyli starostwem powiatowym – podsumowuje dyrektor ZSP nr 2.2010-09-24

  Drukuj
  Polecamy
  Rezerwacja
Wydział Komunikacji
i Transportu
Rezerwacja rejestracji pojazdów
    UNIA EUROPEJSKA
więcej...
    Patronat i Logo
Logo Powiatu Gnieźnieńskiego jest narzędziem promocyjnym i marketingowym wykorzystywanym do...
więcej...
    Punkt Wspierania Biznesu
Punkt wspierania biznesu działa w strukturach Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego...
więcej...
    Informator medyczny i wykaz aptek
Informator medyczny to zbiór przydatnych dla pacjenta informacji dotyczących m.in. praw pacjenta...
więcej...
    Rzecznik Praw Pacjenta przypomina
Kampania społeczna pn. „Rzecznik Praw Pacjenta przypomina” pomoże w pełni korzystać z przysługujących pacjentowi praw
więcej...
    Nagrody i wyróżnienia Starosty Gnieźnieńskiego
Nagroda Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego, Paszport Obywatela Civitas Schinesghe...
więcej...
    Nieodpłatna Pomoc Prawna
Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 o nieodpłatnej pomocy prawnej...
więcej...
    Sportowy Powiat
Wydarzenia sportowe na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego.
więcej...
    Rozwój lokalny
Myślenie strategiczne wyznacza podstawowe kierunki rozwoju samorządu powiatowego już od 2000 roku...
więcej...
    Partnerzy zagraniczni
Niemcy, Włochy i Ukraina - to państwa, z którymi współpracuje Powiat Gnieźnieński. Realizowane są...
więcej...
    Organizacje pozarządowe
Na terenie powiatu funkcjonuje kilkadziesiąd organizacji pozazrządowych, część z nich posiada status organizacji...
więcej...
    Biuro Rzeczy Znalezionych
Biuro Rzeczy Znalezionych miesci się w budynku Starostwa przy ul. Jana Pawła II 9/10...
więcej...
    Punkt paszportowy
W Gnieźnie działa terenowy punkt paszportowy, będący jednym z 9 punktów w Wielkopolsce, do którego...
więcej...
Multimedia
 
   Członkostwo powiatu
Linki Wtorek 12-12-2017 r.    Licznik Odwiedzin21377947

www.powiat-gniezno.pl © Copyright Starostwo Powiatowe w Gnieźnie - ul. Jana Pawł‚a II 9/10, 62-200 Gniezno